NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Moralo je biti više odlučnosti

Osvrt na podjelu bodova s Cibalijom

Moralo je biti više odlučnosti

12.03.2018.

Znaju i trener i igrači da je izdanje u slavonskom derbiju bilo nedostatno za bolji rezultat od remija.

Nisu Osječani pobijedili u Vinkovcima, pa se nisu ni kući vratili sretni i zadovoljni. Nije samo trener Zoran Zekić bio neraspoložen i rezigniran po svršetku slavonskog derbija, nego je isto raspoloženje vladalo i među igračima. I oni su svjesni da nisu odigrali kako treba, na razini onoga što Osijek predstavlja u hrvatskom nogometu, pa je izostao i pun pogodak. Očekivalo se više, u svakom slučaju, bez ikakvog podcjenjivanja Vinkovčana za koje smo znali da će pružiti sve od sebe da bi ostali neporaženi u svojoj grčevitoj borbi za opstanak.

Izostao žešći pritisak 

No, za juriš Bijelo-plavih na pobjedu trebalo je iskazati više odlučnosti i agresivnosti, više onoga što obično zovemo željom za uspjehom. To je bila i najveća Zekićeva zamjerka igračima kojima je ovaj puta ukazao povjerenje jer mu je momčad djelovala sputano i jalovo protiv borbenog suparnika. Tijekom svih 90 minuta smo nekako čekali da Osječani prebace u višu brzinu, da dodaju gas i ozbiljnije pritisnu Nebesko plave pred njihova vrata, kako bi napravili veći pritisak prema zadnjoj liniji Cibalije. To je ipak izostalo, pa je bilo i (pre)malo onih situacija pred vratarom Brkićem koje su „mirisale“ na pogodak. Terenska nadmoć u pojedinim razdobljima susreta bila je stihijska, a u takvim okolnostima onda obično izostane i priželjkivani rezultat.

U srijedu mora biti bolje

Osijek će u srijedu protiv Intera morati pokazati više. I zbog svih onih koji ga bodrili s tribina vinkovačkog stadiona, a nisu bili zadovoljni prezentacijom svojih ljubimaca na terenu. Zapravo je dobro da se igra već za par dana kako bi se bitnije popravio dojam iz ogleda s Cibalijom i osvojili bodovi s kojima bi naš prvoligaš zadržao priključak s momčadima ispred sebe. Najavio je Zekić i određene promjene, poslavši nakon slavonskog derbija poruku igračima da od njih očekuje puno više u svakom pogledu. Prvenstveno u smislu puno odlučnijeg pristupa i pobjedničkog garda kojega je nužno vratiti u osječke redove.

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti