NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Fokusirani isključivo na pobjedu

Osječani protiv Intera razmišljaju jedino o sva tri boda

Fokusirani isključivo na pobjedu

14.03.2018.

Osijek bi morao na svom terenu opravdati ulogu favorita u ogledu sa Zaprešićanima i tako se postaviti od prve minute

Očito je bilo nezadovoljstvo svih u taboru Bijelo-plavih ne samo „mršavim“ remijem u Vinkovcima, nego još i više onim što je momčad pokazala u dvoboju s Cibalijom. Jasno je da se za pobjedu mora pokazati više, što se od Zekićevih izabranika očekuje u predstojećem prvenstvenom susretu s Interom, ove srijede u Gradskom vrtu (15,30 sati).

Stalno ukazujemo na činjenicu da je nužno osvajati bodove u kontinuitetu da bi se uhvatio priključak s konkurentima koji su trenutno ispred Osječana. Posebno je važno pobjeđivati u domaćim utakmicama i u tom kontekstu naši nogometaši znaju da im se pun pogodak nameće kao imperativ. 

Gosti moraju znati tko je favorit

Od svih prvoligaša Osijek ima daleko najviše remija, ukupno čak 10 u dosadašnja 23 prvenstvena nastupa, pa je previše puta ostao uskraćen za sva tri boda. Primjerice, Hajduk i Rijeka ostvarili su po 15 pobjeda u odnosu na Osijekovih 10, uz napomenu da su odigrali i dvije utakmice više. Stoga nekako po strani ostane spoznaja da su Bijelo-plavi, uz vodeći Dinamo, doživjeli najmanje poraza, ukupno tri od početka sezone u ligaškom natjecanju. Za usporedbu, Rijeka je već osam puta izgubila, a Hajduk je poražen u pet dvoboja, međutim, u prednosti su zbog toga što su češće dolazili do punoga plijena, a manje puta remizirali.

Imajući to u vidu, kao i motiv da nema odustajanja od borbe za bolju poziciju od trenutne, Osječani moraju biti fokusirani isključivo na pobjedu. To znači da se od samoga početka ogleda sa Žuto-plavima očekuje kako će svojim pristupom i načinom igre protivniku jasno dati do znanja tko je favorit i da za goste nema bodova u Gradskom vrtu. 

HT Prva liga

1.Dinamo8+920
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Hajduk8-110
7.Slaven Belupo8-38
8.Inter-Zaprešić8-87
9.Istra 19618-105
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti