Bila je to posljednja međusobna utakmica osječkog i splitskog kluba u borbi za bodove, odigrana u Gradskom vrtu.

Posljednju prvenstvenu utakmicu Osijek i Hajduk u Gradskom vrtu su odigrali 9. rujna 2017. godine, nakon što su obje momčadi završile svoje prilično iscrpljujuće europske kvalifikacije. Bio je to pravi, vrlo zanimljivi i sadržajni derbi kojega je s tribina pratilo 8.054 gledatelja. „Prštalo“ je na terenu već od prve minute, iako u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka. No, uzbuđenja nije nedostajalo, posebice pred vratima Stipice, iako ni Hajduk nije bio bezopasan. Bilo je samo pitanje tko će prvi doći u vodstvo, a to je uspjelo Splićanima u 50. minuti kada je Nižić, nakon ubačaja iz prekida, glavom pogodio mrežu domaćina.

Odličan debi Hajradinovića

Osječani su izjednačili praktički odmah, čim su krenuli s centra. U svom debiju za Bijelo-plave precizan je udarcem s ruba kaznenog prostora bio Hajradinović i tako na najljepši način obilježio svoj prvi nastup u redovima našeg prvoligaša. Ni Osijek ni Hajduk nisu se nakon toga zadovoljili neriješenim rezultatom, nego su potpuno otvorenog garda krenuli po preostala dva boda. U takvom ritmu igralo se sve do sudačke nadoknade vremena kada je Boban, u 93. minuti, „probio“ desnu stranu, proslijedio loptu za Lukića u šesnaestercu, a ovaj je proslijedio Grezdi koji vrlo precizno sa 16 metara pogađa sam lijevi donji kut za konačnih 2:1. Domaćin je igrao u sastavu: Malenica, Škorić, Barać, Šorša, Bočkaj, Mudražija (od 62. Grezda), Mioč, Hajradinović, Lopa (od 73. Marić), Boban i Ejupi (od 85. Lukić). Hajduk je vodio Joan Carillo, a u momčadi su bili: Stipica, Memolla, Nižić, Lopez, Juranović, Radošević, Savvas, Hamza (od 88. Šehić), Tudor (od 75. Kožulj), Said (od 71. Ohandza) i Erceg.