NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Derbi sasvim opravdao očekivanja

Dvojica trenera na konferenciji za novinare

Derbi sasvim opravdao očekivanja

18.03.2018.

Trener Bijelo-plavih je istaknuo kako je nakon derbija bio ponosan na svoje igrače koji su zaslužili više od boda.

Kada je dolazio na press konferenciju nakon remija s Hajdukom, Zoran Zekić primao je čestitke i izvjestitelja koji su pratili derbi. Svi su se složili u zaključku da smo gledali vrlo sadržajan, dopadljiv nogomet u kojem je mogla uživati i publika, bez obzira na navijačku pripadnost.

Čestitao bih i svojim igračima i nogometašima Hajduka jer ovo je zaista bila dostojanstvena prezentacija, pravi derbi u svakom pogledu, čak i na ovako teškom terenu. Nisam sretan s bodom, mislim da smo trebali pobijediti s obzirom na prikazano. Imali smo bezbroj šansi, među njima i čitav niz stopostotnih, samo je Grezda bio četiri puta sam ispred odličnog Letice, također i Boban, pa onaj udarac Marića glavom, da ne nabrajam dalje. Naravno da je bilo i pogrešaka iz kojih smo dobili i golove. Prva dva smo primili iz našega posjeda, kada smo bili neoprezni, izgubili loptu na 40-ak metara od naših vratiju i bili smo kažnjeni. No, bilo je puno dobrih stvari za koje se s pravom možemo „uhvatiti“. Rekao bih da je ovo putokaz i igračima i meni kako trebamo igrati ne samo do kraja sezone. Već sada znamo što nam je činiti u ljeto da bismo bili opasniji i konkurentniji u borbi za bolji plasman od trenutnog, rekao je Zekić.

Momčad je zaslužila pobjedu!

Opći je zaključak da su Bijelo-plavi odigrali utakmicu na vrlo visokoj razini i da je ovo bila jedna od njihovih najboljih prezentacija u borbi za bodove, ne samo u ovoj natjecateljskoj godini. Složio se i trener našeg prvoligaša, iako je pronašao i određene zamjerke:

Svi želimo gledati ovakav Osijek i ubuduće. Bilo je tu i propusta, naravno, a ostaje žal što nismo pobijedili. Momčad je uložila veliki trud, pa mi je žao što nije nagrađena i s preostala dva boda. Sveukupno gledajući naše utakmice, izuzev zaista slabih izdanja protiv Cibalije i Intera, mi smo u svim susretima stvorili ogroman broj prigoda, ali nam realizacija „šteka“.

Redale su se prigode

Mnogi su konstatirali kako je Osijek u ovom susretu bio iznimno napadački opasan, pa su se stoga i redale šanse, jedna za drugom. Zekić o tomu kaže:

Bili smo raspoloženi u polju, ali smo previše toga propustili i u najizglednijim situacijama. Koliko god mi je teško gledati promašaje sa strane, zadovoljan sam kada nam momčad stvara šanse i izgleda ovako. Danas nismo uspjeli zabiti ono što smo trebali i morali, nadam se da će ubuduće biti bolje i kvalitetnije po tom pitanju. Ovo je dobra polazna točka za ono što nam dolazi u sljedećim ogledima, u smislu što bolje pripreme, a onda i same prezentacije.

Početak nije bio dobar

Imali su Osječani loš početak susreta, budući da je Hajduk odmah uspio povesti te stvoriti još dvije lijepe prilike u samom otvaranju utakmice. …

Daleko smo stajali od suparničkih igrača, dopustili smo Gyurcsu da se razmaše, a Škorić je na toj desnoj strani ostao na preširokom prostoru s njim. Miletu je ovo bila treća utakmica u sedam dana i pomalo je već i umoran, pa nije bio u svom prepoznatljivom izdanju. Slažem se da smo u tim početnim minutama dosta „plivali“ tako da nam je Hajduk mogao napraviti veće probleme, ali se kasnije dosta toga odvijalo u našu korist. Činjenica je da smo stvorili veći broj šansi i po tomu bili bliže pobjedi.

Najbolja izdanja protiv konkurenata

Pitali su novinari Osijekova kormilara kako to da njegova momčad najbolje partije redovito ove sezone pruža protiv konkurenata u borbi za vrh tablice?

Možda bismo trebali igrati „Ligu četiri“. Nije to slučajno da baš protiv najvećih rivala pružamo najbolje partije. Razlog je u tomu što moji igrači unaprijed znaju što ih čeka s druge strane i uđu puno bolje u utakmicu u odnosu na neke druge protivnike. Da je to lako objašnjivo nije, ne samo meni, nego je sigurno još dosta trenera u sličnim situacijama. Poradit ćemo na tome da ubuduće budemo bolji i protiv onih momčadi, za koje neću reći da su autsajderi, ali su nam uzele previše bodova.

Napadači ovako moraju učestalo reagirati

Na još jednu opasku da je Osijek gotovo u svakoj napadačkoj akciji bio opasan, da su Grezda, Boban i Marić kao najistureniji igrači bili latentna opasnost za Hajdukovu obranu, Zekić je uzvratio protupitanjem:

Čemu komentirati ono što bismo trebali raditi iz utakmice u utakmicu i to učestalo ponavljati? Pričati da napadač mora tražiti prostor, utrčavati na prvu vratnicu i pucati po golu je deplasirano. To se mora podrazumijevati, kao što bi stoperi trebali odraditi svoj dio posla, bočni svoje zadaće, dakako i veznjaci.  Slažem se da su nam napadači bili dobri, ali mi smo ih i doveli da budu ubojiti u većini utakmica. Osjećao sam da imamo i energiju i snagu i dobar ritam, sve ono što nam treba za jednu dobru utakmicu.

I Kopić čestitao akterima

Trener Hajduka Željko Kopić složio se s općom ocjenom da smo gledali iznimno zanimljiv i sadržajan susret:

Bili smo kvalitetni na otvaranju utakmice te uz pogodak imali još nekoliko dobrih prigoda. Imao sam osjećaj da smo u uvodu mogli utakmicu odvesti u svoj smjer. Osijek se svojom kvalitetom uspio vratiti, a zatim i povesti. I mi smo se mentalnom snagom vratili, najprije poravnali, pa došli u vodstvo. Loš teren je odlučivao, kao i velik broj duela. Ovo je naša treća zahtjevna utakmica u nizu, trošimo se emocionalno i kondicijski. Mogli smo biti taktički još zreliji, ali generalno objema momčadima čestitam na ovoj predstavi. Bio je to zaista pravi derbi, rekao je Kopić.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo7-37
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš7-101

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti