Bijelo-plavi u Gradskom vrtu dočekuju NK Slaven Belupo u 18:00 sati. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - SLAVEN BELUPO 3:0

90' + 3 završena je utakmica u Gradskom vrtu u kojoj je Osijek zasluženo došao do uvjerljive pobjede.

88' Trebotić je bio u prigodi smanjiti rezultat, slabo je pucao iz obećavajuće pozicije...

85' evo i trećeg pogotka Bijelo-plavih! Mudražija je puno toga napravio s loptom i onda s lijeve strane centrirao pred vrata

Markovića. Nespretno je reagirao stoper Slaven Belupa Musa i proslijedio loptu u vlastitu mrežu.

85' 3:0 - MUSA (ag)

80' Ušao je Ejupi umjesto Marića.

79' Brezovec je zaprijetio iz "slobodnjaka", lopta je pala ispred Malenice, no ipak ga nije prevarila.

78' treći puta mijenja trener gostiju Ivković. Na klupu odlazi Brezovec, u igri je Bouadla.

77' druga izmjena u osječkim redovima. Izašao je Barać zbog ozljede, a ušao Šimunec.

71' Marić je "rastavio" Markovića iz kaznenog udarca i Osječani sada imaju dva gola prednosti.

71' 2:0 - MARIĆ (11m)

71' jedanaesterac za Osijek! Goda je srušio Lopu u kaznenom prostoru.

69' Ivanovski je imao lijepu prigodu za izjednačenje. Pucao je sa 14 metara i promašio vrata.

68' požutio je Barać.

67' javnu je opomenu dobio Mudražija.

61' Marić fino, dugom loptom pronalazi Mudražiju koji je ispred Markovića, uslijedio je udarac s 15 metara, a gostujući je vratar uz dosta poteškoća uspio sačuvati mrežu.

60' iz igre izlazi Hajradinović, debi u HNL-u ima 21-godišnji Marin Pilj.

59' Grgić bježi obrani gostiju i puca po ulasku u kazneni prostor. Lopta završava dva-tri metra pokraj desne vratnice.

56' žuti karton dobio je Milović.

56' pokušao je Kitanovski, nije dobro zahvatio loptu, pa nema prave opasnosti za Malenicu.

50' odlično je pucao Brezovec sa 18 metara, lopta je išla pod samu gredu, a Malenica se iskazao lijepom paradom.

49' velika šansa za Osječane! Lopa je proigrao Grgića koji idealno centrira s desnog krila na glavu Mariću. Uslijedio je udarac sa šest metara, no zamalo neprecizan.

46' počeo je drugi dio susreta u Gradskom vrtu uz jednu promjenu u momčadi Slaven Belupa. U svlačionici je ostao Delič, a na terenu je Trebotić. Na tribinama je 2.125 gledatelja s kupljenim ulaznicama.

45' + 2 završeno je prvo poluvrijeme minimalnim i posve zasluženim vodstvom Bijelo-plavih.

45' + 2 priliku u sudačkoj nadoknadi ima i Milović. Dobro je pucao glavom nakon ubačaja iz kuta i malo je nedostajalo da to bude 2:0.

45' Osijek dolazi u vodstvo u samoj završnici prvog dijela! Loptu je Mioč s desne strane ubacio u "srce" kaznenog prostora, gdje je bila velika gužva, pokušali su Grgić, Barać, potom i Šorša, pritom je netko od gostujućih nogometaša vjerojatno igrao i rukom, da bi na kraju lopta došla do Lope. Ukrajinac je pucao s 14-15 metara, čini se da je lopta pritom "zakačila" Musa i odsjela je u mreži za 1:0.

45' 1:0 - LOPA

41' Lopa je zaradio žuti karton.

39' prva izmjena: igru napušta Vidović, ulazi Šarlija.

32' vrlo lijepa akcija bijelo-plavih, Lopa je ostavio loptu Hajradinoviću koji lijepo upošljava Barišića, ovaj centrira na poluvolej Lope s deset metara, a lopta odlazi pokraj desne vratnice.

28' Grgić pada u šesnaestercu nakon što se našao u dvoboju s Musom, nema kaznenog udarca.

23' Slaven Belupo je imao odličnu priliku za vodstvo. Brezovec je ubacio iz kuta, Malenica krivo procijenio let lopte koja je na drugoj vratnici pala na glavu Muse, a stoper gostujuće momčadi ne uspjeva sa samo metar, dva pogoditi mrežu.

22' Koprivničani su zaprijetili preko Ivanovskog za kojega nam se činilo da je u nedopuštenoj situaciji. Krenuo je prema Malenici, ali nije uspio na pravi način primiriti loptu koju su domaći izbacili u korner.

14' Lopa je ubacio iz slobodnog udarca, lopta na drugoj vratnici dolazi do Grgića koji skroz iskoza s desne strane puca visoko iznad grede.

8' sada Osijek ima još bolju šansu u kojoj je ponovno - Marić. Hajradinović je proigrao Mioča, ovaj potom fino okomitom loptom asistirao Mariću koji je u šesnaestercu, ali nije baš najbolje pucao lijevom nogom. Marković nije imao problema zaustaviti taj udarac osječkoga centarfora.

6' prva prigoda i to za domaće. Barišić je ubacio loptu s lijeve strane u kazneni prostor, Kitanovski je promašio loptu koja dolazi do Marića, ali osječki napadač ne uspjeva pucati iz prve, pa su ga Koprivničani uspjeli blokirati...

1' počeo je susret u Gradskom vrtu.

Prije utakmice bila je minuta šutnje za prerano i tragično preminuloga Brunu Bobana, brata našeg prvotimca Gabrijela.

Suci su: M. Vidulin (Kanfanar), B. Zobenica (Velika Gorica) i R. Kezele (Rijeka).

Gosti iz Koprivnice igrat će u sastavu: Marković, Katić, Musa, Delić, Kitanovski, Vidović, Brezovec, Goda, Puclin, Doležal i Ivanovski. Na klupi su: Kurtanjek, Rebernik, Međimorec, Bouadla, Arap, Šarlija i Trebotić.

Osijek je domaćin Slaven Belupu, kojega Bijelo-plavi dočekuju bez Škorića, Bočkaja, Jambora, Pušića, Grezde i Bobana. Stoga se Zekić odlučio za ovu jedanaestoricu: Malenica, Milović, Barać, Grgić, Barišić, Mudražija, Mioč, Šorša, Hajradinović, Lopa i Marić. Pričuve su: Santini, Lončar, Šimunec, Ejupi, Žaper, Pilj i Pervan.

Evo nas ponovno u Gradskom vrtu, pozdrav svim ljubiteljima nogometa i posjetiteljima naše web stranice!