Nogometni klub Osijek s.d.d. održao je danas Glavnu skupštinu dioničarskog društva na kojoj su donesene neke bitne odluke za nastavak poslovanja.

Klub je, naime, proveo postupak predstečajne nagodbe, a kako bi se ona dovršila u potpunosti, vjerovnici moraju upisati svoja potraživanja u temeljni kapital društva. Jednoglasnom odlukom prisutnih dioničara (njih 99,22 posto) to je i omogućeno, pa će se vlasnička struktura uskoro promijeniti, a nova Skupština planirana je zaa mjesec lipanj ove godine.

Treba reći da je temeljni kapital, izdavanjem redovnih dionica i unosom u pravima, s iznosa od 62.727.700,00 kuna povećan na iznos od najviše 118.919.800,00 kuna.

Osim toga, Skupština je razriješila dosadašnje članove Nadzornog odbora, Gorana Bendekovića i Ivana Jakobljevića, te imenovala novog člana Pericu Mitrovića. Također, jednoglasno je potvrđeno i izvješće revizora i Uprave društva, pa će se tako dugovanja društva od 2013. godine u iznosu od 1,2 milijuna kuna namiriti iz tekućeg poslovanja.