NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Mlađi pioniri bolji od Crvene zvezde

Vrlo jaki „Valter kup“ u Sarajevu

Mlađi pioniri bolji od Crvene zvezde

09.04.2018.

Naša je U-13 momčad osvojila drugo mjesto, a u finalu je na jedanaesterce izgubila od Dinama.

U organizaciji Škole nogometa Valter, a povodom obilježavanja dana grada Sarajeva, održan je prvi „Valter kup“ na kojem su vrlo uspješno nastupili i Mlađi pioniri NK Osijek, generacija U-13. Na kraju su osvojili drugo mjesto, a da nijednom nisu poraženi, ne računajući slabije izvođenje jedanaesteraca u finalnom dvoboju protiv zagrebačkog Dinama. Tijekom završnog susreta nije bilo golova, pa je odluka o pobjedniku pala u „penalima“ u kojima su Modri bili precizniji i na kraju slavili s 3:0. Učenici Ante Bekavca ostavili su odličan dojam tijekog cijeloga turnira, o čemu svjedoče rezultati u svih šest odigranih susreta…

Triput odlučivali jedanaesterci

Bijelo-plavi su u prvom ogledu svladali subotički Spartak s 2:1 (Pavličić i Vrbanac), potom su bili bolji od slovenskog Brinja iz Grosuplja rezultatom 6:0 (Damjanović, Herceg, Ivančan, Pejić, Prekodravac i Vrbanac), a u posljednjem susretu svoje skupine pobijedili su vršnjake iz Sarajeva s 1:0 (Damjanović).

U četvrtfinalu je Osijek igrao 0:0 s novosadskom Vojvodinom koju je na jedanaesterce eliminirao s 5:4, a udarci s bijele točke odlučivali su i u polufinalnom dvoboju protiv beogradske Crvene zvezde. Tijekom igre bilo je neriješeno 1:1 (Strmota), a Osječani su potom slavili sa 6:4. No, kako smo već opisali u uvodu, finale je pripalo mladim Dinamovcima koji su imali više mirnoće i koncentracije u „ruletu“ jedanaesteraca. 

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo7-37
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš7-101

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti