NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Igračima pljesak na kraju

Osvrt na igru i pobjedu Osijeka nad Puljanima

Igračima pljesak na kraju

14.04.2018.

Nakon slabog prvog dijela, Osječani su u nastavku zaigrali puno bolje, opasnije i konkretnije, te zaslužili pohvale.

Imali smo u petak, nakon susreta osječkog i pulskog prvoligaša, zasigurno bitno različite stavove i dojmove glede dva sasvim oprečna poluvremena u kontekstu onoga što su nam Bijelo-plavi prezentirali na terenu.

Sporo je sve nekako i bezopasno izgledalo u prvom dijelu utakmice, izuzev završnih pet minuta, budući da su Osječani premalo tražili ili pak dugo odgađali okomitost i dubinu u pokušaju da se izbore za barem poneku opasniju situaciju pred gostujućim vratima. Uzbuđenja su u tom razdoblju igre bila i suviše rijetka, pa je bilo jasno da će Zekić nekako morati mobilizirati momčad za nastavak susreta…

Pogođene sve tri izmjene

Očito je taj razgovor u svlačionici imao odjeka, što se očitovalo značajno boljim nastupom u drugih 45 minuta. Domaćin je krenuo silovitije, s puno više kretanja i proboja po krilnim pozicijama, ne zabijajući se u središnjicu zgusnute pulske obrane. Takve su okolnosti uvjetovale da je Osijek postao opasniji, a gosti su sve teže odolijevali kontinuiranom i konkretnijem pritisku.

Zekiću treba priznati da je pogodio i s izmjenama jer mu je svaka donijela nešto pozitivno. Hajradinović je potvrdio da mu ne treba puno prostora za vrlo precizan i odmjeren udarac, pa je postigao vrlo lijep pogodak i „načeo“ Puljane. Marić je sudjelovao kod oba gola, u prvoj situaciji je vješto petom proigrao Bobana koji je potom asistirao Harisu, a za asistenciju Bobanu kod drugog pogotka zaslužuje posebne čestitke. To je zaista bilo u stilu vrhunskih „pakera“ s iznimnim osjećajem za prostor jer je lopta bila milimetarski točno upućena što Mariću nije prvi puta da se na taj način iskazao.

Bobanova snaga i probojnost

I Jambor je opravdao ulazak s klupe, povezao je redove, donio potrebnu sigurnost u sredinu terena, čvrsto držeći poziciju zadnjeg veznog na kojoj je Lopa imao poteškoća jer više voli loptu u nogama.

Najupečatljiviji dojam ipak je ostavio Boban. Kada mu se lopta pravovremeno daje u „for“ teško ga je zadržati i onemogućiti jer je snažan i probojan. Osim toga, često suigračima omogućuje završni udarac, pa je učvrstio poziciju među najboljim asistentima HNL-a. I prije obiteljske tragedije bio je u dobroj formi, a kada je Gabrijel u ovakvom izdanju onda je i Osijek jači i konkretniji.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo8-38
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti