NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Čestitke Erosu Grezdi!

Naš standardni prvotimac slavi rođendan

Čestitke Erosu Grezdi!

15.04.2018.

Krilni napadač Bijelo-plavih je omiljen i među suigračima i navijačima jer uvijek daje sve od sebe na terenu.

Eros Grezda ove nedjelje, 15. travnja, slavi svoj 23. rođendan i NK Osijek mu upućuje čestitke i želi sve najbolje!

Naš je napadač u Gradski vrt stigao prošloga ljeta i brzo izborio svoje mjesto u najboljem sastavu, a također je naprečac osvojio simpatije navijača. To se moglo i očekivati jer je albanski reprezentativac poznat po tomu da baš u svakom susretu pruža svoj maksimum i da će uvijek dati sve od sebe, ne „birajući“ protivnike. „Kohorta“ je to odmah prepoznala, kao i ostali fanovi našeg prvoligaša, a Erosa posebno voli onaj mlađi navijački puk, pa je vrlo popularan i na društvenim mrežama s velikim brojem pratitelja.

Od Prištine do Gradskog vrta

Grezda je rođen u Đakovici, na Kosovu, 1995. godine, a nogomet je počeo trenirati devet godina kasnije u Prištini. Kao 15-godišnjak prešao je u Rabotnički iz Skoplja, da bi ga zapazili skauti zagrebačkog Dinama i doveli u Maksimir. Tamo se, međutim, nije duže zadržao nego je juniorski staž nastavio i završio u slovenskom Aluminiju gdje je počeo i seniorsku karijeru.

Tijekom 2015. prelazi u Zavrč, da bi ga Lokomotiva iste godine dovela u svoje redove, što je hitrom krilnom napadaču omogućilo značajan igrački uzlet. Među „Lokosima“ je proveo dvije sezone, a onda je uslijedio dolazak u Osijek za koji je i sam rekao da mu je veliki iskorak u njegovom nastojanju da se jednoga dana domogne velike europske nogometne scene.

Zabio Hajduku, Dinamu i Rijeci

Svojom brzinom i vještom kontrolom lopte u punome trku opasnost je za svaku protivničku obranu, što je dokazao svojim igrama za Bijelo-plave. Do sada je za našu momčad skupio 23 nastupa u HNL-u, 3 je imao u Kupu Hrvatske, a sudjelovao je i u svih 8 europskih utakmica Osječana u kvalifikacijama EL.

U borbi za bodove postigao je pet golova, u Kupu je dodao još dva, dok je u Europi jednom bio strijelac, tako da je trenutno na osam pogodaka ove sezone. Zanimljivo je istaknuti da je bio strijelac protiv svih naših konkurenata u borbi za vrh tablice, budući da je redom zabijao Hajduku, Dinamu i Rijeci.

Grezda nije samo omiljen među navijačima Osijeka, nego i u svlačionici, među suigračima, a i trener Zekić ga je često navodio kao primjer profesionalca koji i posljednji atom snage ostavlja na terenu. Za najbolju albansku reprezentaciju skupio je sedam nastupa i postigao jedan gol.

HT Prva liga

1.Dinamo11+1527
2.Osijek11+1423
3.Lokomotiva11+1322
4.Gorica11+219
5.Rijeka11+517
6.Slaven Belupo11-212
7.Hajduk11-511
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196111-128
10.Rudeš11-192

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Istra 1961 - Osijek

Aldo Drosina, 27.10.2018. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek 1:4

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti