NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Uvijek je to poseban izazov

Zoran Zekić u najavi derbija s Dinamom

Uvijek je to poseban izazov

17.04.2018.

Osijek je pod Zekićevim vodstvom bio itekako neugodan gost višestrukom prvaku.

Trener Bijelo-plavih Zoran Zekić ne priča puno uoči predstojećeg derbija s Dinamom. Volio bi i želio osječki kormilar da njegova momčad na pravi način „progovori“ na terenu jer da bi se ostvario pozitivan rezultat protiv lidera na tablici, jasno je da će i igra morati biti na visokoj razini.

Da se ne vraćam previše unatrag, moramo odigrati kao u drugom dijelu protiv Istre. Uvijek su utakmice protiv Dinama poseban izazov i veliki motiv. Nadam se da ćemo odigrati ovaj susret u pravom, vrlo dobrom ritmu kojega nismo imali još od domaćeg dvoboja s Hajdukom. Vjerujem da će ogled s Modrima biti pravi derbi i opravdati taj epitet, istaknuo je Zekić. 

Ponoviti posljednje izdanje iz Maksimira

Pod Zekićevim vodstvom Osječani su itekako neugodan gost višestrukom prvaku, što potvrđuju i rezultati u posljednje dvije sezone. 

Trebamo biti na tragu onoga što smo pokazali na zadnjem gostovanju u Maksimiru, kada smo zaista izgledali dobro. Uz napomenu da možemo biti još malo bolji u fazi napada. Onda smo nes(p)retno primili pogodak u 93. minuti za njihovo izjednačenje, a prethodno smo propustili neke vrlo izgledne prilike da osiguramo pobjedu. 

Čini se da će u osječkom sastavu biti i određenih promjena u odnosu na dvoboj s Puljanima u Gradskom vrtu: 

Neke stvari sam odlučio promijeniti i zbog načina igre Dinama. Jako mi je žao što nemamo Grezdu i dalje na raspolaganju jer bi nam njegova brzina i prodornost jako dobro došli. Uostalom, on je bio i strijelac kada smo jesenas gostovali kod Dinama. No, moramo se snaći i bez njega. 

Nema razmišljanja o kartonima

Rekao je Zekić ponešto o protivniku koji njegove izabranike očekuje u srijedu predvečer:

Cijelo vrijeme se i medijski proteže nekakva priča da oni nemaju igru, spominju se neki njihovi nedostaci, a oni su uvjerljivo prvi i imaju toliko bodova više od svih konkurentata za sam vrh tablice. Pričati o njihovoj kvaliteti je suvišno jer imaju sve ono što treba jednoj momčadi za osvajanje naslova državnog prvaka. 

Imate dosta igrača s dva žuta kartona, hoćete li možda i o tomu povesti računa glede sastavljanja momčadi?

Ma ne, ne razmišljam na taj način. Znam da sedmorici naših igrača prijeti treća javna opomena, što bi ih izbacilo iz konkurencije za ogled s Rijekom na Rujevici u idućem kolu. Međutim, u Maksimiru će pravdu dijeliti Ivan Bebek, jedan od naših najboljih sudaca, stoga vjerujem da će i suđenje biti na razini derbija, da će se po njegovom svršetku puno više pričati o samoj igri, nego o nekim sudačkim odlukama i procjenama, poručio je Zekić. 

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Osijek7+714
3.Lokomotiva7+713
4.Rijeka7+713
5.Gorica7+210
6.Slaven Belupo7-37
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš7-101

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 7. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 16.09.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti