Bijelo-plavi danas gostuju na Poljudu. Utakmica počinje u 19 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

HAJDUK - OSIJEK 1:1

90' + 3 kraj utakmice na Poljudu u kojoj je Osijek mogao i do preostala dva boda s obzirom na prikaznu igru. Pozdrav iz Splita!

90' + 3 Barać je dobio drugi žuti, isključujući crveni karton.

90' + 1 ulazi Šimunec, na klupu ide Marić.

90' igrat će se još tri minute u nadoknadi vremena.

83' izlazi Hajradinović, na terenu je Mudražija.

82' izašao je Juranović, sada je u igri Tičinović.

81' požutio je Škorić.

77' Lopez pokušava glavom, nije bilo veće opasnosti po Osječane.

75' pucao je Hajradinović, prolazi lopta pokraj desne stative.

75' Osijek je zaslužio više od boda na Poljudu!

74' izlazi Tudor, na terenu je sada Almeida.

72' puca Hajradinović s 19 metara, pravo u Leticu.

71' Škorić dolazi u šansu, u posljednji trenutak mu je uklizao Ismajli i izbacio loput u korner nakon kojega pokušava Milović glavom, no opet je to udarac iz kuta...

69' velika prigoda sada i za Hajduk. Pucao je Gyurcso sa desetak metara i pogodio gredu!

66' Juranović je probio desnu stranu, ipak nije uspio ugroziti Santinija.

64' umjesto Grezde ulazi Boban.

62' Grezda puca iz teške pozicije, iz samoga kuta, Letica je dobro postavljen i sačuvao je mrežu.

60' izmjena kod Hajduka, Said umjesto Futacsa.

59' evo napokon i izjednačenja! Barišić s lijeve strane bježi domaćoj obrani, loptu potom odlično šalje u peterac prema Mariću kojeg Lopez nije uspio blokirati i lopta je u mreži za 1:1.

59' 1:1 - MARIĆ

58' Osijek je puno opasniji, no Hajduk je taj koji ima vodstvo.

57' Grezda je u vrlo dobroj situaciji, međutim, opet je izostao završni udarac, šteta...

56' Marić je dobro pucao s 11-12 metara, Letica je spriječio izjednačenje.

55' nakon dobre akcije opet smo vidjeli udarac Bočkaja, sada je lopta završila pokraj bliže, desne vratnice.

53' Bočkaj puca snažno i neprecizno s lijeve strane, a možda bi ipak bilo bolje da se odlučio ubaciti loptu u sredinu šesnaesterca gdje su bili Marić i Hajradinović...

48' Grezda je odigrao Hajradinovića koji puca iz dobre situacije, no lopta ipak odlazi iznad grede.

46' počeo je drugi dio susreta između Hajduka i Osijeka kojega prati 10.495 gledatelja.

45' kraj prvog poluvremena u kojem je Osijek pokazao više, no domaćin je ipak došao do prednosti. Šteta zbog propuštenih, sjajnih prigoda Grezde i Mioča i poništenog gola Hajdradinovića.

43' požutio je Bašić.

41' iako su gosti bili opasniji, poveo je - Hajduk. Futacs je odlično pucao i pogodio gredu od koje se lopta odbila do Tudora koji iz blizine pogađa mrežu.

41' 1:0 - TUDOR

34' na drugoj strani odmah uzvraća Futacs koji prizemno puca sa 14 metara i šalje loptu zamalo pokraj lijeve vratnice.

33' Hajradinović je u obećavajućoj situaciji i šalje loptu u mrežu nakon lijepog proigravanja Škorića, ali je pomoćni sudac signalizirao dvojbeno zaleđe... Imali smo dojam da je Haris bio u najgorem slučaju u liniji s igračem Hajduka.

33' još jedan "zicer" za Osijek! Barišić je idealno ubacio s lijeve strane, Mioč je u punom šprintu natrčao na loptu i sa 3-4 metra pucao nogom, međutim, Letica je to obranio na samoj gol-liniji!

31' Tudor centrira, Gyurcso puca glavom nema problema za Santinija.

26' Bašić pokušava iz daljine, lopta odlazi pokraj desne vratnice.

24' Barać mora biti oprezniji, na rubu je drugog žutog kartona...

23' Bočkaj centrira s desnog krila, lopta ide prema Mariću koji je ipak ne uspjeva glavom usmjeriti loptu prema vratima Letice.

14' Barry puca, no nije to išlo u okvir vratiju.

12' još jedna odlična prilika za goste! Opet Marić asistira, ovaj puta povratnom loptom za natrčalog Hajradinovića čiji je udarac s 15 metara ipak slab i neprecizan.

11' žuti karton dobio je Barać.

4' 100 postotna prigoda za Osijek! Marić je idealno proigrao Grezdu u prazan prostor, pobjegao je osječki napadač obrani domaćih i došao sam ispred Letice, ali mu je lopta izmaknula kontroli i nismo dočekali udarac u idealnoj situaciji za vodstvo Osječana...

3' Gyurcso prolazi lijevom stranom, ulazi u kazneni prostor, ali nema opasnijeg centar

1' odmah je Hajduk zaprijetio preko Bašića koji snažno puca s 20-ak metara, a Santini ima prvu uspješnu intervenciju.

1' počeo je derbi, sretno Bijelo-plavi!

Prvi sudac je I. Pajač (Zelina) kojemu će pomagati B. Zobenica (V. Gorica) i V. Đurak (Sisak).

Hajduk će nastupiti u sastavu: Letica, Ismajli, Lopez, Juranović, Fomitschow, Barry, Radošević, Tudor, Bašić, Gyurcso i Futacs. Pričuve su: Stipica, Almeida, Šego, Kožulj, Said, Tičinović i Filip. Nema kapetana Nižića i Savvasa.

Za Bijelo-plave će igrati: Santini, Milović, Barać, Grgić, Barišić, Mioč, Škorić, Bočkaj, Hajradinović, Grezda i Marić. Na klupi su: Malenica, jambor, Boban, Šimunec, Mudražija, Pušić i Pervan.

Iščekujemo početak derbija između Hajduka i Osijeka u pretposljednjem kolu HNL-a ove sezone. U redovima Osijeka neće biti Lope, Ejupija i Šorše koji je otpao u posljednji trenutak zbog istegnuća zadnje lože.

Lijep i sunčan pozdrav sa splitskog Poljuda!