NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Osječani korak do pobjede

„Kup prijateljstva europskih gradova“

Osječani korak do pobjede

06.06.2018.

Bijelo-plavi su imali vodstvo protiv beogradske Crvene zvezde od 2:1, a do kraja su Beograđani ipak uspjeli izjednačiti.

Mladi nogometaši Osijeka i Crvene zvezde do 18 godina odigrali su vrlo zanimljivu utakmicu 2. kola A skupine jakog međunarodnog turnira „Kup prijateljstva europskih gradova“ koji se održava na Zlatiboru. Rezultat je na kraju bio neriješen 2:2, a obje su momčadi mogle do pobjede. Beograđani su nakon prvog poluvremena imali vodstvo od 1:0 eurogolom Puletića iz 9. minute kada je s 20-ak metara pogodio lijeve „rašlje“.

Potom je osječka momčad imala svoje šanse za izjednačenje, ali je rezultat do odlaska na odmor ostao nepromijenjen. U nastavku je došlo do preokreta, budući da je prvo izjednačio Durdov iz jedne gužve nakon udarca Blagogeea koji je završio na vratnici, a odbijenu loptu je Durdov smjestio u mrežu. Samo četiri minute već je bilo 2:1 za Bijelo-plave. Na povratnu loptu u svoj šesnaesterac nespretno je reagirao vratar Zvezde Damjanović, Sušić je to iskoristio i doveo Osječane u prednost.

Vrlo dobar nastup Bijelo-plavih

Konačan rezultat postavio je Kupusović koji je zabio glavom za još jedno izjednačenje i podjelu bodova. Osijek je imao više pokušaja i izravnih udaraca prema suparničkim vratima, kao i veći broj kornera, pa se nastup naših mladića uistinu može ocijeniti vrlo dobrim.

Igrali su: Dominković, Išasegi, Barišić, Stanić, Sušić, Bosak, Bliznac, Pedić, Ramadani, Durdov i Blagogee, dok su u pričuvi bili: Lovrić, Benić, Vladić, Vojnović, Batinić, Sheshu i Stupar. Osječki nogometaši nakon dvije odigrane utakmice imaju dva boda, dok je Crvena zvezda osvojila jedan. U ovoj su skupini još Sarajevo i talijanski SPAL. Njihov je dvoboj prekinut zbog jakog nevremena pri vodstvu Talijana od 1:0.

Foto: penal.rs

HT Prva liga

1.Dinamo10+1224
2.Osijek10+1120
3.Lokomotiva10+1119
4.Gorica10+116
5.Rijeka10+414
6.Slaven Belupo10-112
7.Hajduk10-311
8.Inter-Zaprešić10-1010
9.Istra 196110-98
10.Rudeš10-162

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Hajduk - Osijek 0:2

Gradski stadion Poljud, 07.10.2018. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti