NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Potpisali Kamenar i Radeljić

Predstavljena prva dva pojačanja

Potpisali Kamenar i Radeljić

10.06.2018.

Dosadašnji veznjak Rudeša bio je jedan od najboljih igrača HNL-a, dok mladi reprezentativac BiH stiže iz Njemačke.

U nedjeljno prijepodne u Gradskom vrtu su predstavljena dva nova igrača Nogometnog kluba Osijek. Riječ je o 24-godišnjem Karlu Kamenaru koji je Bijelo-plavima pristupio iz Rudeša u kojem je bio nositelj igre i 20-godišnjem Stjepanu Radeljiću čija je posljednja adresa bio Stuttgart u kojem je nastupao za drugu momčad. Obojica su potpisala na četiri godine, a sportski direktor Alen Petrović uvodno je istaknuo:

Kamenar je nekada igrao za našu mladu reprezentaciju, a prošle je sezone u Sportskim novostima bio proglašen najboljih hrvatskim, dakle domaćim igračem u HNL-u. Radujemo se stoga njegovom dolasku u Osijeku i ne sumnjamo da će nam biti istinsko pojačanje s još boljim igrama nego u Rudešu.

„Odmah sam prihvatio ponudu“

Nisu samo Bijelo-plavi bili zagrijani za dolazak tako kvalitetnog veznog igrača što je potvrdio i on osobno:

Bilo je i nekih drugih ponuda, no čim sam čuo da me Osijek želi što prije dovesti u svoje redove te spoznao ozbiljnost u toj priči, nisam nimalo dvojio. Znam da me ovdje čeka vrlo dobra momčad s puno kvalitetnih igrača i sigurno će biti jaka konkurencija i na mojim pozicijama. No, vjerujem u sebe i u svoje mogućnosti te mislim da ću se nametnuti treneru.

Odlične igre u Rudešu

Preporuku za Karlov dolazak u Gradski vrt svakako je lako pronaći u njegovom učinku u prošloj sezoni. Odigrao je za Rudeš 32 prvenstvene utakmice, postigao 5 golova i dodao 6 asistencija.

Kada bih ponovio igre i učinak iz Rudeša bio bih vrlo zadovoljan. Jasno je da sam svjestan kako nije isto igrati u Rudešu i Osijeku jer ovdje nema prostora ni za jednu, a kamoli za dvije uzastopne loše odigrane utakmice. Pritisak je sigurno puno veći nego u klubu iz kojega dolazim, ali sam spreman na sve što me ovdje očekuje. Mislim da sam jak u glavi i da ću se dobro nositi sa svim izazovima.

Osvrnuo se Kamenar i na svoj dosadašnji nogometni put:

Rođen sam u Zagrebu, prošao sam mlađe kategorije u Dinamu, ali smo se razišli. Otišao sam u Lokomotivu i odigrao jednu sezonu u trećoj ligi, nakon čega sam došao u Rudeš i evo me sada u Osijeku.

Prvijenac mu je bio u Gradskom vrtu

Karlo, inače, posebno pamti Gradski vrt iz ljeta 2017. godine:

Rudeš je upravo u Osijeku igrao svoju prvu prvoligašku utakmicu, nismo tada izgubili, bilo je neriješeno 1:1, a meni se posrećilo da budem prvi strijelac za bivšu momčad u HNL-u. Dakle, ovaj stadion mi je ostao u lijepom sjećanju i nadam se da će biti još golova i asistencija u mojoj novoj sredini. No, pobjede su nam svima prioritet.

Poseban izazov ovom plemenitom veznjaku će biti igranje u europskim utakmicama…

Svakako se tomu veselim. Bilo bi jako lijepo kada bi Osijek ponovio one igre i rezultate iz prošlogodišnjih nastupa u kvalifikacijama Europske lige, pa možda otišao i korak dalje. Nadam se tomu. Ima dosta igrača koji su mi generacijski bliski s kojima sam se ranije susretao na nogometnim terenima, veselim se igranju s njima.

Osijek je Radeljiću veliki izazov

Stjepan Radeljić je imao drukčiju situaciju od Kamenara. Put ga je već kao 19-godišnjaka odveo u Njemačku, a sada će se nastojati dokazati u HNL-u. O njemu Petrović kaže:

Radeljić je standardni mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine i mogu reći da smo ga pratili gotovo tijekom cijele prošle sezone. Uživo smo ga barem četiri-pet puta gledali, pratili i njegov razvoj u drugoj momčadi Stuttgarta. Jasno je da se u Bundesligi puno teže probiti do velike scene, no mislimo da je riječ o vrlo zanimljivom igraču značajnog potencijala. Na njemu je da to kod nas i potvrdi, a teren je uvijek jedino i pravo mjerilo nečijih mogućnosti i kvalitete.

Veliki iskorak u karijeri

Radeljić je visok 198 centimetara, igra na poziciji stopera, a posebno se iskazao u dresu U-21 reprezentacije BiH.

Počeo sam u Novom Travniku gdje sam i rođen, zatim sam prešao u NK Vitez u kojem sam se zadržao dvije godine. Uslijedio je odlazak u mostarski Zrinjski prije nego li je stigla ponuda iz Stuttgarta. Tamo sam igrao za njihovu drugu momčad u četvrtoj ligi, a to me nije zadovoljavalo. Ovo je sigurno za mene veliki korak u karijeri. Čim sam shvatio da me Osijek želi, nisam baš dugo dvojio jer smatram da je ovo odličan klub za razvoj mladog igrača. Znam da je i vrlo organiziran, da ima velike projekte i planove u budućnosti.

Igra glavom najjača odlika

Hrvatska nogometna liga nikako mu nije nepoznanica i vjeruje da će se dobro snaći na našim prvoligaškim terenima:

HNL pratim svakodnevno. Igra se dosta čvrst i jak nogomet i mislim da sam spreman za to, na tomu sam dosta radio i veselim se novom izazovu.

S obzirom na visinu, jasno je da bi Stjepan mogao biti vrlo upotrebljiv u obrambenim zadaćama, ali i pred suparničkim vratima:

Volim otići na prekide, mislim da sam jak u skoku, to mi je svakako odlika, vrlo dobra igra glavom. Želim se u Osijeku potpuno afirmirati kao igrač i vjerujem da ću u tomu uspjeti.

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti