Bijelo-plavima mogući europski suparnici dolaze iz Mađarske, Moldavije, Albanije, Armenije te Andore ili San Marina.

Europska nogometna federacija odredila je skupine uoči ždrijeba 1. pretkola Europske lige koje će u srijedu, 20. lipnja, biti održano u švicarskom Nyonu.

1 Osijek
2 Maccabi Tel-Aviv (ISR)
3 Sarajevo (BIH)
4 Anorthosis Famagusta (CYP)
5 Kairat Almaty (KAZ)
6 Ferencváros (HUN)
7 Petrocub (MDA)
8 Laçi (ALB)
9 Engordany (AND) / Folgore (SMR)
10 Banants (ARM)

Naš je Osijek svrstan u grupu 6 kao jedan od nositelja, a mogući su mu protivnici: Ferencvaros (Mađarska), Petrocub (Moldavija), Laci (Albanija), pobjednik dvostrukog ogleda preliminarne runde između Engordanyja (Andora) i Folgorea (San Marino) te Banants (Armenija).

Momčadi iz Andore i San Marina

Najteži suparnik Osječanima bi u ovom društvu zasigurno bio Ferencvaros koji je viceprvak mađarske OTP lige samo s dva boda manje u odnosu na momčad Videotona koja je osvojila titulu.

Petrocub je završio na trećem mjestu u moldavskom državnom prvenstvu, iza Sheriffa i Milsamija, dok je Laci sezonu okončao kao četvrtoplasirani klub u Albaniji. Ispred njega su bili Skenderbeu, Kukesi i Luftetari. Banants je bio drugi u Armeniji iza Alashkerta, a klubovi iz Andore i San Marina su iz objektivno najslabijih ligaških natjecanja.