NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Stigao Ezekiel Henty

Osijek dobio napadačko pojačanje

Stigao Ezekiel Henty

22.06.2018.

Nigerijac ima 25 godina, prošao je školu Milana, a u ljubljanskoj Olimpiji ga pamte po najvećem klupskom transferu.

Već prvog dana priprema naših nogometaša u Austriji, novim suigračima priključio se nigerijski napadač, 25-godišnji Ezekiel Henty. Stigao je na jednogodišnju posudbu iz redova mađarskog prvaka Videotona, protiv kojega Bijelo-plavi igraju u subotu u Frohnleitenu. Proljetni dio prošle sezone Henty je odradio u redovima Puskas Akademije gdje je također bio na posudbi, budući da ugovor s Videotonom ima do lipnja 2020. godine.

Rođen je u Lagosu, igra na poziciji napadača, a visok je 184 centimetra. Prema lako dostupnim podacima, krase ga brzina, dribling i snaga u prodorima i dvobojima s protivničkim stoperima, tako da bi Osječanima mogao i trebao biti od značajne koristi u novoj sezoni…

U Lokomotiv za 5 milijuna eura

Henty je već u mlađim kategorijama brzo privukao pozornost brojnih skauta, a iz Nigerije je 2013. došao u Milan. Talijanski velikan ga je slao na kaljenje u Speziu, Perugiu te slovenske klubove Goricu i Olimpiju. Za ljubljansku momčad je odigrao puno odličnih utakmica, pa je Olimpija s njim potpisala ugovor jer im je bio ponajbolji igrač.

U 36 odigranih susreta postigao je 13 golova, iskazavši se i brojnim asistencijama. U veljači 2016. odlazi u ruski Lokomotiv koji je za njega platio 5 milijuna eura i bio je to rekordni transfer Olimpije. Naime, Ljubljančani su na Hentyju zaradili 33 puta veći iznos u odnosu na uloženi novac za Nigerijca kada su ga dovodili iz Milana (150.000 eura).

Posudba iz Videotona

Novom napadaču Osijeka nije se bilo lako izboriti za mjesto u ponajboljoj momčadi Rusije i aktualnom prvaku. Želio je igrati više i češće, pa je otišao na posudbu u Baniyas (Ujedinjeni Arapski Emirati) gdje je u 12 nastupa zabio 5 golova i vratio se u Moskvu. U potrazi za klubom u kojem bi dobio pravu prigodu izabrao je Videoton za kojega potpisuje u lipnju prošle godine. Skupio je 19 utakmica u momčadi iz Szekesfehervara i pet puta se upisao među strijelce.

Najučinkovitiji je bio krajem listopada i početkom studenoga kada je u tri uzastopna prvenstvena dvoboja pogađao suparničku mrežu (Puskas Akademia, Ujpest i Mezokovesd). Igrao je i u kvalifikacijama Europske lige, protiv Bordeauxa kojega su Mađari eliminirali i Partizana od kojega su ispali.

Igrao s Marićem

Neke su okolnosti utjecale na to da je Ezekiel opet krenuo u potragu za novom sredinom, pa je prihvatio posudbu u Puskas Akademiju u kojoj je odigrao proljetni dio prošle sezone. U momčadi je bio 16 puta računajući prvenstvene i kup-utakmice i pritom postigao 6 golova.

Trenutna mu je vrijednost na Transfermarktu 800.000 eura. Od novih suigrača u našem prvoligašu Henty poznaje Mirka Marića s kojim je kraće vrijeme proveo u Videotonu.  

HT Prva liga

1.Dinamo35+5289
2.Rijeka35+3466
3.Hajduk35+2262
4.Osijek35+2359
5.Gorica35+1056
6.Lokomotiva35+949
7.Slaven Belupo34-1333
8.Inter-Zaprešić35-4231
9.Istra 196135-4422
10.Rudeš34-5114

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo

Gorica - Osijek 1:0

Gradski stadion, 19.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti