NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Ostaje pozitivan dojam

Osječani remimizirali s ruskim prvakom

Ostaje pozitivan dojam

04.07.2018.

Osijek i moskovski Lokomotiv odigrali su utakmicu bez golova, a Bijelo-plavi su ispunili očekivanja.

Nakon što su u dva navrata izgubili od Lokomotiva na zimskim pripremama u Španjolskoj, Osječani su ovaj puta odigrali neriješeno s Moskovljanima. Nije bilo golova u čvrstoj utakmici, niti puno izglednih situacija u oba šesnaesterca, no Zoran Zekić može biti zadovoljan kako je njegova momčad izgledala protiv ruskog prvaka.

Lokomotiv nije puno toga napravio tijekom ovih 90 minuta, budući da su Bijelo-plavi pozicijski vrlo dobro pokrivali teren u fazi obrane, dok su strpljivom i kombinatornom igrom pokušavali biti što opasniji i konkretniji na suparničkoj polovici, ali nije nimalo lako probiti obranu ruskog prvaka.

Protivnik se nije naigrao

Bio je Osijek nadmoćniji i poduzetniji u prvom poluvremenu, a situacija u kojoj se Boban našao nakon Barišićeva centaršuta, s loptom na desetak metara od vratiju, bila je i najopasnija u tom dijelu susreta, iako osječki napadač nije uspio pucati kako je želio. Ostali su pokušaji uglavnom bili udarci s dvadesetak metara koji nisu pogađali okvir vratiju. Stvarali su Osječani višak u sredini terena gdje je svestrani Škorić fino razigravao suigrače, tražila su se najbolja rješenja prema Bobanu i Mariću, pri čemu su Hajradinović i Lopa odradili dobar dio posla, uz Mioča koji se priključivao iz drugog plana.

Uvijek ofanzivno orijentirani Barišić nije baš imao puno prostora za svoje upotrebljive ubačaje s lijevog krila, no gledajući s druge strane – Lokomotiv je tek u dva-tri navrata s loptom došao do osječkog kaznenog prostora i samo je jednom ozbiljnije zaprijetio Malenici i to iz slobodnog udarca.

Optimizam uoči europskih nastupa

Lončar je uz Baraća (njegova ozljeda aduktora ne bi trebala biti ozbiljnije prirode) iskazao sigurnost u zadnjoj liniji, kao i Radeljić koji je kasnije zamijenio standardnog Sinjanina na stoperskoj poziciji. I Pilj je svojim ulaskom donio potrebnu dozu agresivnosti u veznom redu dok je za Šoršu bilo važno odigrati cijelu utakmicu nakon što je propustio nekoliko treninga kada je bio u poštednom režimu. U drugom dijelu je i Lokomotiv u nekoliko navrata zaprijetio uglavnom iz prekida ili udarcima iz daljine, dok su u osječkoj momčadi pokušavali Henty, Marić i Boban, ali nisu uspjeli nadmudriti protivničku obranu i njihovog sigurnog vratara Kochenkova.

Dojam kojega su ostavili Zekićevi izabranici svakako je pozitivan, bez obzira što za Lokomotiv nisu igrali njegovi reprezentativci iz nekoliko zemalja s kojima bi prvak Rusije zasigurno bio goropadniji i ubojitiji. Osijek je, pak, pokazao da se može nositi s jakim suparnikom i s optimizmom iščekujemo skorašnje europske nastupe.

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti