NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Odlučno prema prvoj pobjedi

Ovosezonska europska premijera

Odlučno prema prvoj pobjedi

12.07.2018.

Unatoč određenim problemima glede izostanaka nekih igrača, Osijek ima jasno izraženu ambiciju u Kišinjevu.

Sjećamo se početka prošle sezone i prvih europskih ogleda s amaterskom i kvalitetom skromnom momčadi UA Santa Colome. U Andori, međutim, nije bilo baš lako doći do pobjede bez obzira na posjed lopte od 80, pa i više posto te stalnu inicijativu. Na kraju je, doduše, bilo 2:0 za Osijek, ali su golovi postignuti u kasnoj fazi utakmice, prvi u 80. minuti, a drugi duboko u sudačkoj nadoknadi.

Potom u uzvratu nije bilo nikakvih teškoća (4:0), no moldavski Petrocub je nedvojbeno bolja momčad u odnosu na prvog lanjskog suparnika. Stoga su i Osječani oprezniji, iako smo i nadalje uvjereni da je kvaliteta na našoj strani i da bi se to trebalo očitovati tijekom ogleda u Kišinjevu.

 

Prilika za Radeljića i Lončara

Izvjesno je da će debitirati 20-godišnji Radeljić, mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine, koji je igrao u Regionalnoj njemačkoj ligi u Stuttgartu II, a budući da se iskazao na pripremama i da je djelovao sigurno u dosadašnjim kontrolnim ogledima, prometnuo se u startera protiv Moldavaca.

Slično vrijedi i za Lončara iza kojega je vrlo dobra sezona u momčadi Osijeka II i također nekoliko sasvim dobrih nastupa u prijateljskim susretima koje su Bijelo-plavi odigrali tijekom boravka u Štajerskoj. Iza njega je samo jedna odigrana prvenstvena utakmica u redovima našeg prvoligaša, no sada je dočekao pravu priliku i na njemu je da se ozbiljnije nametne na stoperskoj poziciji.

Spletom okolnosti, izostankom Hentyja, u kadru se za Petrocub našao i mladi napadač Štrkalj koji je također svojim radom na pripremama i onim što je pokazao zaintrigirao Zekića i suradnike.

HT Prva liga

1.Dinamo7+717
2.Lokomotiva8+916
3.Osijek8+614
4.Rijeka8+513
5.Gorica8+313
6.Slaven Belupo8-38
7.Hajduk7-37
8.Inter-Zaprešić7-67
9.Istra 19617-85
10.Rudeš8-102

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Inter-Zaprešić - Osijek

ŠRC Zaprešić, 29.09.2018. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 8. kolo

Osijek - Gorica 0:1

Stadion Gradski vrt, 22.09.2018. 16:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti