Bijelo-plavi u 21 sat otvaraju sezonu protiv HNK Hajduk. Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - HAJDUK 4:1

90' + 8 kraj derbija u Gradskog vrta kojega su Osječani uvjerljivo riješili u svoju korist.

90' + 6 Caktaš je iz slobodnog udarca sa 16 metara pogodio gredu.

90' + 6 drugi žuti, isključujući crveni karton dobio je Pilj.

90' odličnu partiju Bijelo-plavi su okrunili još jednim golom! Barišić je idealno centrirao iz prekida, a Tomelin Guti je skočio i glavom poslao loptu s nekih 6-7 metara pod gredu!

90' + 3 GOOOOL 4:1 - TOMELIN

90' + 1 igrat će se čak osam minuta sudačke nadoknade.

90' Barišić odlično ubacuje s lijeve strane, krenuo je Mioč na loptu, skrenuo je prema vratima i zamalo bio neprecizan.

89' Hajradinović puca, ali je Caktaš uspio blokirati...

84' sada je požutio i Grgić.

80' Hajduk ostaje s igračem manje jer se ozlijedio Nižić, a Kopić je već obavio sve tri izmjene.

77' žuti karton dobio je Pilj.

75' Said je došao i vrlo izglednu situaciju za udarac, međutim, u posljednji trenutak uklizao je Barišić i spriječio mogući pogodak.

74' pokušao je Barry iz daljine, lopta ide u desni kut u koji je na vrijeme krenuo i Malenica. Dobra intervencija osječkog vratara.

74' zbog ozljede je morao izaći Hentyu, sada je u igri Pilj.

67' požutio je Tomelin.

65' Hajradinović je "rastavio" Ljubića s bijele točke i poslao loptu u lijevi kut za 3:1.

65' GOOOOOL 3:1 - HAJRADINOVIĆ (11-m)

64' jedanaesterac za Osijek, Bočkaj je "ukrao" loptu Borji koji ga je srušio i to je kazneni udarac!

61' druga zamjena kod Osječana: Marić umjesto Kamenara.

57' Duka je morao svoje mjesto između vratnica prepustiti Ljubiću.

56' Hajradinović je postigao pogodak, no suci su ga poništili. Henty je idealno proigrao Bočkaja na lijevoj strani, ovaj je ušao u kazneni prostor i pucao, Duka je obranio taj udarac, no lopta se odbila, natrčava Hajradinović i pogađa iz blizine mrežu, ali nema gola jer je Jović označio prekršaj nad gostujućim vratarem.

53' dvostruka izmjena kod Hajduka. Igru su napustili Tudor i Ivanovski, a na terenu su De Machedo i Said.

51' javna opomena za Borju Lopeza.

46' počeo je drugi ddio susreta.

45' + 1 kraj je prvog poluvremena u kojem Osijek zasluženo ima vodstvo od 2:1.

44' Hajradinović je zakomplicirao situaciju pred osječkim vratima, lopta je došla do Caktaša koji je imao odličnu prigodu za izjednačenje, ali je s desetak metara prebacio vrata!

43' prisilna izmjena kod Osijeka. Umjesto ozlijeđenog Pušića, ušao je Mioč.

42' sada je Henty pokušao s 20-ak metara, bilo je to snažno, no Duka je je zaustavio taj udarac.

40' požutio je Pušić.

30' Henty je pao u šesnaestercu, međutim, nije bilo kontakta sa suparničkim igračem, pa je Jović pokazao žuti karton Nigerijcu zbog simuliranja.

28' vrlo zanimljivu utakmicu s puno sadržaja gledamo na osječkom stadionu, pravi derbi s pregršt uzbuđenja!

21' Osječani su uspjeli preokrenuti rezultat! Bočkaj je na desnoj strani fino proigrao utrčalog Grgića koji je idealno centrirao na prvu vratnicu gdje se odlično snašao Mudražija i poslao loptu Duki iza leđa, u mrežu!

21' GOOOOL 2:1 - MUDRAŽIJA

19' Osijek je brzo izjednačio! Obrana Splićana nije uspjela izbaciti loptu ispred svojih vratiju, borbeni Pušić je glavom proigrao Hentyja koji je "škaricama sa 7-8 metara postigao prekrasan pogodak!

19' GOOOOL 1:1 - HENTY

12' Gosti su poveli. Nakon ubačaja iz kuta Nižić je još jednom zabio u Gradskom vrtu. Visoko je skočio, Tomelin je zakasnio s reakcijom i lopta je završila pod gredom za 0:1.

12' 0:1 - NIŽIĆ

1' počeo je derbi u Gradskom vrtu, a prethodila mu je minuta šutnje za pokojnog osječkog navijača Dalibora Žižanovića-Žižu. Prigodno su se navijači, uz pjesmu "Trag u beskraju", oprostili i od jutros preminulog velikana hrvatske glazbe Olivera Dragojevića.

Sudačku trojku iz Zagreba predvodi F. Jović, a pomoćnici su mu Modrić i Krmar, uz dodatna dva suca iza golova Mlakara i Vučkovića.

Za Hajduk će večeras nastupiti: Duka, Borja, Nižić, Juranović, Fomitschow, Barry, Beširović, Tudor, Gyurcso, Caktaš i Ivanovski. Na klupi će biti: Ljubić, Šehić, Mikulić, De Macedo, Said, Jurić i Bašić.

Osječani će igrati u sastavu: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Barišić, Pušić, Mudražija, Bočkaj, Kamenar, Hajradinović i Henty. Pričuve su: Santini, Lončar, Mioč, Šorša, Šimunec, Marić i Pilj.

Kreće nova sezona HNL-a, a u Gradskom vrtu odmah imamo derbi između Osijeka i Hajduka!