NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Barišić potpisao za Rangers FC!

Osječki kapetan napušta Gradski vrt

Barišić potpisao za Rangers FC!

07.08.2018.

Klub s kojim su Bijelo-plavi igrali u Europi odlučio dovesti našeg najboljeg igrača u svoje redove.

Borna Barišić napušta Gradski vrt i karijeru nastavlja u škotskom Rangersu! Potvrda je stigla u nedjelju u kasnim popodnevnim satima, a prethodno je osječki kapetan sve dogovorio s klubom koji je zaustavio Osječane na njihovom europskom putu ove sezone. Prošao je Barišić ovoga ponedjeljka i sve nužne liječničke preglede, jasno je da pritom nije bilo nikakvih problema i prepreka da bi i službeno postao novim članom Bearsa.

Sve se pritom nekako razvijalo filmskom brzinom jer prije samo četiri dana Borna je predvodio Bijelo-plave na Ibroxu, da bi ga škotski velikan odmah odlučio dovesti u svoje redove o čemu se „šuškalo“ i između dva ogleda u kvalifikacijama Europske lige…

Gerrard ga je odmah „pikirao“

Gerrard je jako zapeo za najboljeg igrača Osijeka. Sjećamo se kako ga je hvalio na press konferenciji u Gradskom vrtu prije onog prvog dvoboja koji je sretno otišao na stranu Rangersa. Već tada je popularni Stevie G naglašavao da je „igrač na lijevoj Osijekovoj strani iznimno kvalitetan i opasan“, a kada im je Barišić u četvrtak zabio i gol, očito je menadžer najtrofejnijeg kluba u Škotskoj odlučio krenuti u realizaciju transfera.

Borna se pozitivno očitovao o atmosferi na Ibroxu, a vjerojatno mu je i Nikola Katić prisnažio odluku da prihvati Gerrardov poziv i pridruži mu se u Premiershipu. Uglavnom, kapetan Osijeka se upravo protiv svoje nove momčadi oprostio od našeg prvoligaša, a da te večeri u Glasgowu toga nije ni bio svjestan.

Hvala kapetane, sretno dalje!

Bilo je i drugih ponuda, spominjale su se i atraktivnije i jače lige od škotske, no Barišić se odlučio za Rangers F.C. Najtrofejniji klub u Škotskoj je tako doveo još jedno ovosezonsko pojačanje, kako bi prvenstveno mogao ući u utrku sa Celticom i Aberdeenom za naslov državnog prvaka. Također, Borna će dobro doći svojim novim suigračima i u nastavku njihova europskoga pohoda.

Što se nas tiče, izvjesno je da će kapetan itekako nedostajati Bijelo-plavima jer je od početka sezone bio njihovo prvo ime, a svi znamo koliki mu je doprinos i u ostvarenju klupskih ambicija proteklih sezona. Za naš Klub je odigrao ukupno 124 utakmice i postigao 9 golova, uz tri nastupa za A reprezentaciju Hrvatske.

NK Osijek mu zahvaljuje na svemu i želi puno sreće i uspjeha u nastavku igračke karijere na Otoku!

HT Prva liga

1.Dinamo10+1224
2.Osijek10+1120
3.Lokomotiva10+1119
4.Rijeka11+517
5.Gorica10+116
6.Slaven Belupo10-112
7.Hajduk10-311
8.Inter-Zaprešić11-1110
9.Istra 196110-98
10.Rudeš10-162

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 12. kolo

Istra 1961 - Osijek

Aldo Drosina, 27.10.2018. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 11. kolo

Rudeš - Osijek :

Nogometni stadion Zagreb, 20.10.2018. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti