NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Sve tri strane su zadovoljne

Nakon potpisa na Ibroxu

Sve tri strane su zadovoljne

07.08.2018.

Rangersi su doveli željeno pojačanje, Barišić je sretan zbog novog izazova u karijeri, a Osijek je odradio vrlo dobar transfer.

Borna Barišić i službeno je postao igrač Rangersa FC. Dosadašnji kapetan Osječana potpisao je četverogodišnji ugovor s Bearsima koji su odmah objavili i fotografiju svog novog člana u dresu Bearsa.

Naravno da sam sretan, ovo je veliki dan za mene općenito, a posebice za moju igračku karijeru! Došao sam u veliki klub, koji je osvojio toliko trofeja i ima ogroman broj navijača. Osjetio sam igrajući za svoj Osijek atmosferu na Ibroxu i mogu reći da je to nešto posebno, nešto što svakoga motivira i tjera na ono najbolje što možemo pružiti na terenu. Kada te zove i u svojoj momčadi želi Steven Gerrard sigurno ne možeš ostati ravnodušan. Bilo je i nekih drugih ponuda, no Rangers je moj izbor i siguran sam da će se u perspektivi pokazati najboljim potezom. Svojim dosadašnjim suigračima u Gradskom vrtu želim svu sreću, zahvaljujem navijačima na potpori, a na meni je da se dokazujem u novoj sredini u kojoj sam odlično prihvaćen, rekao je Barišić.

Mogao je otići već prošloga ljeta

Borna će u momčadi iz Glasgowa nositi dres s brojem 31, a na predstavljanju je rekao da mu je najvažnije u svakom nastupu dati sve od sebe i drago mu je da su navijači Rangersa to prepoznali. Poručio im je da će u svakoj utakmici ostaviti srce za Rangerse te svojim igrama uzvratiti treneru, ljudima u klubu i navijačima na povjerenju i lijepoj dobrodošlici. Sportski direktor Bijelo-plavih Alen Petrović je po obavljenom transferu zaključio:

Barišić je još prošloga ljeta imao konkretne ponude, no tada smo se dogovorili da ostane kod nas uz obećanje da ćemo ga pustiti ovoga ljeta, nakon eliminacije iz Europe. Mislim da je kod njega presudila činjenica da ga je prošloga tjedna zvao Gerrard i osobno mu rekao da ga želi u svojoj momčadi. U najboljim je igračkim godinama, a u Škotskoj će sigurno biti na meti i mnogim vrhunskim klubovima, posebice u Engleskoj.

Kod nas je postao reprezentativac

Petrović je spomenuo kako se kroz proteklo vrijeme pokazalo da je Bornin povratak u Gradski vrt prije dvije godine bio pun pogodak. U igračkom smislu je dao značajan doprinos ostvarenju klupskih ambicija, a sada je ostvario transfer koji je zadovoljio sve tri strane.

On je još jedan primjer kako se iz Osijeka može otići u respektabilan europski klub. Iz Osijeka se uspio probiti do reprezentacije i prometnuti se u najboljeg lijevog bočnog HNL-a. Zvali su ga i neki drugi, no poštivali smo njegov izbor i želimo mu sve najbolje u nastavku karijere. Mi smo zadovoljni visinom odštete kao i postotkom kojega smo dogovorili prilikom idućega transfera.

Ovo je još jedan milijunski transfer kojega je realizirao NK Osijek tijekom ove godine. Prvo je Lukić zimus otišao u Bragu, potom je Barać prije mjesec dana potpisao za Rapid, a sada je Barišić pristupio Rangersu. Pritom su Osječani zaradili više od 4 milijuna eura.

HT Prva liga

1.Dinamo21+3254
2.Osijek21+2140
3.Rijeka21+1638
4.Lokomotiva21+1535
5.Gorica21+131
6.Hajduk21+430
7.Slaven Belupo21-721
8.Inter-Zaprešić21-2618
9.Istra 196121-1716
10.Rudeš21-394

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 22. kolo

Dinamo - Osijek

Stadion Maksimir, 24.02.2019. 17:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 21. kolo

Osijek - Istra 1961 1:0

Stadion Gradski vrt, 17.02.2019. 15:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti