Bijelo-plavi danas igraju prvu gostujuću utakmicu sezone! Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

DINAMO - OSIJEK 2:1

90' + 3 utakmica je završena pobjedom Dinama koji sada preuzima prvo mjesto na tablici. Osječani su doživjeli prvi poraz u HNL-u ove sezone.

90' + 3 sada je požutio Lopa.

90' + 2 žuti karton za Škorića.

90' Lopa je izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, lopta je na putu prema mreži okrznula glavu Petkovića i završila u lijevom kutu za 2:1.

90' 2:1 - LOPA/autogol PETKOVIĆ

86' Oršić je presjekao jednu loptu na osječkoj polovici i krenuo s njom prema kaznenom prostoru te zaista snažno "odapeo" po njoj sa 18 metara i majstorski svladao Malenicu za 2:0.

86' 2:0 - ORŠIĆ

80' Izlazi Gavranović, u igri je Petković.

79' Ademi je dobro pucao, Malenica je i to obranio.

76' Leovac je dobio žuti karton.

74' velika šansa za Dinamo! Nakon prekida je opet Theophile pred osječkim vratima, odlično je pucao glavom, Malenica na samoj gol-liniji sjajnim refleksom odbio loptu koju Oršić ne uspjeva "pospremiti" u mrežu.

72' ušao je Grgić umjesto Šorše.

72' Kadzior je s desnog krila ušao u kazneni prostor, omeo ga je Guti.

71' javnu je opomenu zaradio Marić.

69' Lopa je zaprijetio iz "slobodnjaka" sa 17 metara iskosa, lukavo je gađao bliži kut, ali nije uspio matirati Livakovića.

68' evo i prve prave šanse u drugom poluvremenu. Gavranović je dobro pucao s lijeve strane, a Malenica nogom obranio.

64' kod Dinama izlazi Hajrović, a ulazi Oršić.

62' umjesto Mioča ušao je Lopa. Odmah slijedi i druga izmjena. Izlazi i Boban, na terenu je Bočkaj.

53' Osječani imaju više loptu u svom posjedu, međutim, nema uzbuđenja pred Livakovićem.

47' Boban je prvi zaradio žuti karton.

46' počinje drugi dio derbija kojega s tribina prati 5.021 gledatelj. Olmo je kod Modrih ostao u svlačionici, ušao je Gojak.

45' kraj prvog poluvremena u kojem Dinamo ima vodstvo od 1:0 golom Theophilea iz 21. minute.

45' posljednja prigoda u prvom dijelu. Pucao je Hajrović iskosa s lijeve strane, lopta je padala na gredu, no otišla je zamalo u gol-out.

39' na drugoj strani puca Kadzior, lopta odlazi iznad grede.

39' Marić je proigrao Hentyja u šesnaestercu, no označeno je upitno zaleđe u vrlo izglednoj situaciji...

36' Škorić je pucao glavom, nije to bilo opasno za Livakovića.

35' pokušao je Marić, lopta se od bloka domaćih odbija u korner.

29' Ademi puca iz daljine, nema problema za Malenicu.

21' Dinamo je poveo. Kadzior je ubacio iz lijevog kuta, a tamnoputi stoper Modrih nadvisio osječku obranu i glavom s desetak metara neobranjivo poslao loptu u sam lijevi kut za 1:0.

21' 1:0 - THEOPHILE

20' Kadzior je ubacio vrlo upotrebljivu loptu u suparnički kazneni prostor, padala je točno ispred Malenice i srećeom pa je nitko pritom nije dotaknuo da ne promjeri smjer...

11' ubacio je Kadzior, Gavranović tek malo skrenuo loptu glavom prema Malenici i bilo je to vrlo opasno. Osječki je vratar ipak dobro reagirao.

8' lopta s desne strane ulazi u peterac Osijeka, Olmo srećom nije uspio doći do nje, korner je za domaćina.

1' Sretno Osječani, utakmica je započela.

Dinamo trenutno ima dva boda manje od vodećeg Osijeka koji je u Maksimir stigao u statusu lidera. Gostima je u posljednji trenutak iz kombinacija ispao Kamenar koji se u četvrtak požalio na ozljedu, pa ga nema ni na klupi.

Sudit će I. Bebek (Rijeka) sa svojim pomoćnicima Crnčićem (Vrbovec) i Zobenicom (Velika Gorica).

Trener Dinama se odlučio za ovu jedanaestoricu: Livaković, Theophile, Dilaver, Moharrami, Leovac, Šunjić, Ademi, Hajrović, Kadzior, Olmo i Gavranović. Pričuve su: Zagorac, Gojak, Hodžić, Petković, Lešković, Perić i Oršić.

Za Osijek će večeras u početnom sastavu igrati: Malenica, Škorić, Guti, Lončar, Šorša, Mioč, Mudražija, Hajradinović, Marić, Boban i Henty. Na klupi su: Santini, Radeljić, Lopa, Bočkaj, Grgić, Pilj i Pervan.

Pozdrav iz Maksimira gdje u ugodnom zagrebačkom predvečerju očekujemo početak derbija između Modrih i naših Bijelo-plavih.