NK Svačić natječe se u Prvoj županijskoj ligi, a klub je osnovan 1947. godine baš kao i naš prvoligaš.

Na putu za Veliku nogometaši Osijeka zaustavili su se u Starom Slatniku, mjestu između Slavonskog Broda i Nove Gradiške, gdje su odigrali prijateljsku utakmicu protiv domaćeg Svačića, člana Prve županijske lige NS Brodsko-posavskog. To je klub osnovan 1947. godine, baš kao i naš prvoligaš, što znači da je lani obilježio 70. obljetnicu svoga postojanja. U mjestu koje broji oko 1.300 žitelja dosta je poklonika najpopularnijeg sporta, pa se na lijepo uređenom sportskom centru okupilo oko 400 gledatelja koji su pozdravili trenutno drugoplasiranu momčad HNL-a i dakako svoje nogometaše koji su nastojali pružiti što jači otpor svojim gostima.

Počast poginulim braniteljima

Prije početka susreta trener Bijelo-plavih Zoran Zekić i kapetan Mile Škorić zapalili su svijeće ispred spomen-obilježja poginulim igračima NK Svačić u Domovinskom ratu, Nevenku Đakaloviću i Miji Vrljiću za koje je, kao i za ostale poginule branitelje, upriličena i minuta šutnje u nazočnosti svih igrača obje momčadi i predstavnika klubova. Neposredno prije početnog udarca, Zekić je predao dopredsjedniku domaćina Ivanu Čuljku uramljeni dres našeg Kluba za uspomenu na ovu utakmicu, a Slatničani su dobili na poklon i lopte koje će posebno dobro doći njihovim najmlađim članovima. Na kraju ćemo spomenuti kako je rezultat bio 6:0, dakako za Osječane, uz dva pogotka Janže i Benića, dok su jednom strijelci bili Lopa i Bliznac.