NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Zekić je vrlo zadovoljan odrađenim

Po svršetku mini-priprema

Zekić je vrlo zadovoljan odrađenim

09.09.2018.

Trener Osijeka je pohvalio angažman igrača u Velikoj, a u pozitivne dojmove ubraja se i pobjeda nad Slobodom.

Trener Osječana Zoran Zekić vrlo pozitivno se očitovao o radu i angažmanu svoje momčadi tijekom trodnevnih aktivnosti u Velikoj. Pripreme je ocijenio vrlo uspješnima, uključujući i provjeru s tuzlanskom Slobodom (1:0).

Moram priznati da sam jako zadovoljan i nadam se da nas to neće zavarati. Odradili smo zaista četiri odlična treninga, a utakmicu smo odigrali s kombiniranom momčadi. Znate i sami da su nam neki igrači otišli, neki drugi su nam pristigli i kada se svim raspoloživim igračima pruži prigoda, onda je teško igrati u visokom ritmu, ali je ipak bilo dobro. Osjetio se umor od intenzivnih treninga, a i probali smo određene stvari u igri. Htjeli smo malo više opteretiti našu obranu i veznu liniju, pa smo 60-70 minuta puštali protivnika da nam dolazi 10 na 7 na našoj polovici terena. Generalno govoreći, zaista mogu biti zadovoljan jer smo ispunili plan u Velikoj. Idućega tjedno ćemo sve to još malo taktički nadograditi i vjerujem – biti spremni za Rijeku, rekao je Zekić.

Drugo poluvrijeme je bilo bolje

Gledajući i vrednujući samo ogled s Tuzlacima, osječki kormilar je imao i zamjerki na igru svoju momčadi, prvenstveno u prvih 45 minuta:

U prvom dijelu, osim Lope, baš i nismo imali raspoloženog igrača prema naprijed tim više što smo napadače pustili da igraju samo u toj ofanzivnoj fazi ne tražeći drugo od njih. Međutim, niti smo imali prave dubinske lopte prema njima, niti su se oni baš najbolje kretali i tražili prostor. U drugom dijelu je to izgledalo dosta bolje i sretan sam da su i ovi naši juniori pokazali puno dobrih stvari ne samo na utakmici, nego i tijekom cijelih mini-priprema. Mislim da su pokazali da Osijek neće imati problema u budućnosti što se tiče domaćeg kadra.

Bagadur bi mogao ostati

U osječkim redovima nastupio je i Ricardo Bagadur, 22-godišnji Riječanin koji je nakon nekoliko drugoligaških klubova u Italiji u potrazi za novim angažmanom. Prvo je igrao za Osijek II s Cibalijom, a sada ga je Zekić odlučio provjeriti i u prvoj momčadi Bijelo-plavih.

Moram naglasiti da je on došao na probu u B momčad. Odigrao je ovaj susret na zadovoljavajući način, vidi se, doduše, da nije neko vrijeme bio u natjecateljskom ritmu i odigrao pravu utakmicu. No, mislim da bi kroz nastupe za Osijek II mogao doći na potrebnu razinu. Snažan je i čvrst u dvobojima, dobro se postavlja, malo su mu problematične bile dubinske lopte, ali se to sve ispravlja kroz treninge. Mislim da u njemu možemo dobiti ono što nam još treba.

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti