Pioniri i Kadeti našeg prvoligaša ovaj puta su ostali bez bodova, a svladala ih je Istra 1961.

Protekli vikend nije bio uspješan za mlađe kategorije Bijelo-plavih koje se natječu u Prvoj HNL. Poraz na domaćem terenu su doživjeli i Pioniri i Kadeti koji su ugostili vršnjake iz Istre 1961. Riječ je o susretima 3. kola državnog prvenstva, a našoj pionirskoj momčadi to je bio prvi poraz nakon dvije uzastopne pobjede, nad Šibenikom i Varaždinom. Gosti su slavili s 3:0, a za učenike Vedrana Nikšića sve je krenulo loše nakon autogola kojega su postigli u 12. minuti, da bi u drugom poluvremenu, u šest minuta dekoncentracije, primili još dva gola. Pioniri imaju šest bodova, na čelu ljestvice je Lokomotiva s maksimalnih devet.

Sedam golova u susretu kadetskih momčadi

Iznimno zanimljiv dvoboj odigran je u kadetskoj konkurenciji. Rezultat je bio 4:3 za Puljane koji su iznenadili domaćina. Poveli su gosti 2:0, Osijek je uspio smanjiti, ali je Istra s dva nova pogotka otišla na uvjerljivih 4:1, pa ni golovi domaćina u 63. i 67. minuti nisu bili dovoljni za izbjegavanje poraza. Ostali su Osječani na tri osvojena boda iz prošlog kola, dok čelne pozicije zauzimaju Rijeka i Hajduk s po sedam bodova, ispred Dinama koji ima bod manje i utakmicu zaostatka. Juniori ovaj puta nisu igrali zbog obveza naše mlade reprezentacije.