Bijelo-plavi danas igraju derbi kola na Rujevici! Aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

RIJEKA - OSIJEK 1:1

Bijelo-plavi su zahvalili skupini od 20-ak pripadnika Kohorte na potpori, a mi vas pozdravljamo i želimo ugodan nastavak nedjeljne večeri!

90' + 4 kraj derbija na Kvarneru, Rijeka i Osijek su podijelili bodove i Osječani će ostati drugi na tablici, s bodom više u odnosu na Lokomotivu i Rijeku.

90' + 2 žuti karton za Pavičića.

90' + 1 igrat će se najmanje četiri minute sudačke nadoknade.

90' U igru ulazi Šorša, na klupu odlazi Mudražija.

88' Čanađija pokušava s dvadesetak metara, nema problema za osječkog vratara.

84' Bočkaj zbog ozljede ne može nastaviti igru, debitirat će Ćavar.

84' Čanađija ulazi umjesto Grahovca.

79' Puljić prijeti na suprotnoj strani, prizemno upućenu loptu Malenica je uspio zaustaviti.

77' Marić je sada u šansi, puca iz teške pozicije gađajući bližu vratarev kut, Sluga izbacuje loptu u korner.

77' javna opomena za Lončara.

76' Kamenar je u prvom kontaktu s loptom fino asistirao Mudražiji koji puca s desne strane unutar kaznenog prostora, ali nije precizan.

75' izlazi Henty, u igri je Kamenar.

70' upravo smo doznali da je na Rujevici 5.127 gledatelja.

68' izašao je Capan, ušao Lončar.

66' veliku je prigodu, nakon ubačaja iz kuta, imao Escoval koji je pucao glavom, a Malenica je refleksno reagirao i nogom obranio taj udarac. Na odbijenu loptu nije stigao Kvržić...

64' Još jedan sjajan gol Bočkaja iz slobodnog udarca! Namjestio je loptu na 20 metara od Sluge, prebacio "živi zid" i majstorski pogodio desni kut ispruženog Sluge!

64' GOOOOOLLLL 1:1 - BOČKAJ

60' prava šansa za izjednačenje! Mudražija je proigrao Bočkaja koji ulazi s lijeve strane i dolazi pred Slugu koji je hrabrom intervencijom uspio sačuvati mrežu.

59' Heber je morao napustiti igru zbog ozljede, u igri je Kvržić.

57' Riječani su poveli. Janža je neoprezno izgubio loptu na polovici gostiju, Pavelić je potom idealno centrirao, Malenica nije odlučio krenuti na loptu, a s lijeve strane utrčava Heber i "uklizava" s loptom u mrežu za 1:0.

57' 1:0 - HEBER

54' Grgić je glavom natrčao na ubačaj Bočkaja iz prekida, međutim, nije bio precizan.

51' požutio je Bočkaj.

49' Škorić je pucao glavom, Sluga je to obranio.

46' počeo je drugi dio utakmice na Rujevici.

45' završeno je prvo poluvrijeme u kojem je Osijek, takav nam je dojam, bio bliže boljem rezultatu od ovih 0:0. Imao je dvije odlične prigode preko Mudražije (je li bio jedanaestrerac?) i Marića, dok je Riječane u vodstvo mogao dovesti Heber kada je Malenica sjajno reagirao.

40' sjajna šansa za Osječane! Hajradinović je odlično asistirao Mariću koji s desne strane ulazi u šesnaesterac, Sluga kreće prema njemu, a napadač gostiju - prebacuje i vratara i gredu!

34' Hajradinović je pucao iz daljine, učinio je to dosta dobro, Sluga je odbio loptu, a nikoga od Osječana nije bilo u šesnaestercu.

31' Grgić je pokušao iznenaditi Slugu udarcem s lijeve strane, lopta je pogodila vanjski dio mreže.

30' Mamić je bio u osječkom kaznenom prostoru, no zaustavio ga je Škorić uz pomoć Malenice.

21' sjajna prigoda za Rijeku u kojoj se našao Heber! Nakon proigravanja Puljića, malo s desne strane Brazilac ulazi u šesnaesterac, dolazi ispred istrčalog Malenice koji je odličnim refleksom obranio njegov udarac i sačuvao mrežu!

21' žuti karton dobio je Grahovac.

15' velika prigoda za Osijek! Marić je odlično proigrao Mudražiju u šesnaestercu, ovaj je s lijeve strane došao na 7-8 metara od Sluge koji je odbio loptu prema Mamiću, a prosudba sudaca je bila da domaći branič pritom nije igrao rukom, što su Osječani signalizirali na terenu... Stekli smo s tribine dojam da je Jović trebao pokazati na bijelu točku!

13' Bočkaj je još jednom ubacio s lijevog krila, Škorić pucao "iz prve", no lopta je pogodila Escovala...

9' Mudražija je pucao sa 17 metara, nije to bilo dovoljno snažno da bi Sluga imao većih problema.

4' centrirao je Bočkaj, Marić došao do lopte prije Punčeca, ali nije uspio pogoditi okvir vratiju.

1' počela je utakmica na Rujevici, a Osječani prvi puta igraju u svojoj novoj, crvenoj garnituri sportske opreme.

Glavni sudac je F. Jović (Zagreb), pomažu mu linijski: Modrić (Zagreb) i Perica (Šibenik) te još dvojica iza poprečnih linija: Strukan (Split) i Mlakar (Zagreb).

Rijeka će igrati u sastavu: Sluga, Punčec, Escoval, Pavelić, Mamić, Grahovac, Capan, Pavičić, Gorgon, Puljić i Heber. Pričuve su: Prskalo, Čanađija, Kvržić, Župarić, Acosty, Čolak i Lončar.

Za Bijelo-plave će igrati: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Mudražija, Hajradinović, Bočkaj, Marić i Henty. Na klupi su: Santini, Kamenar, Lopa, Šorša, Šutalo, Ćavar i Stavitski.

Veliki pozdrav s Rujevice gdje očekujemo početak derbija između Rijeke i Osijeka!