Utakmicu na Poljudu okončala je jedanaestorica Bijelo-plavih u kojoj je bilo čak sedam igrača iz naše Škole nogometa.

Svoje zadovoljstvo osvojenim bodovima i načinom na koji je Osijek do njih došao na Poljudu na društvenim mrežama ovih dana iskazuju i naši navijači. Prilika je da se zahvalimo svima koji su „potegnuli“ na dalek put i bodrili Bijelo-plave u Splitu te našim mladim nogometašima koji su sudjelovanje na turniru u Stobreču iskoristili da bi, kao i „Kohorta“, navijali za Osječane. Drago nam je da su oni koji redovito prate nastupe prvoligaša s Drave zabilježili u svojim komentarima još jedan podatak koji je vrijedan pozornosti, a tiče se domaćih igrača koji su participirali u splitskom trijumfu…

Time se uvijek možemo pohvaliti

Naime, utakmicu su završila čak sedmorica igrača koji su prošli mlađe kategorije Nogometnog kluba Osijek. To su: Marko Malenica, Mile Škorić, Domagoj Pušić, Alen Grgić iz početne jedanaestorice te još trojica koja su ulazila s klupe: Marin Pilj, Danijel Lončar i Tomislav Štrkalj. To je ono čime se uvijek možemo pohvaliti, bez obzira i na objektivnu činjenicu da i u Gradski vrt stižu stranci i igrači iz drugih hrvatskih klubova, ali je jezgra ipak ostala – osječka. Za usporedbu, Hajduk je u svojim redovima među 18 igrača u zapisniku imao samo dvojicu svojih „bilih tića“: Miju Caktaša i Antu Palaversu.