NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Jezgra je ostala osječka

Vrijedno je zabilježiti…

Jezgra je ostala osječka

09.10.2018.

Utakmicu na Poljudu okončala je jedanaestorica Bijelo-plavih u kojoj je bilo čak sedam igrača iz naše Škole nogometa.

Svoje zadovoljstvo osvojenim bodovima i načinom na koji je Osijek do njih došao na Poljudu na društvenim mrežama ovih dana iskazuju i naši navijači. Prilika je da se zahvalimo svima koji su „potegnuli“ na dalek put i bodrili Bijelo-plave u Splitu te našim mladim nogometašima koji su sudjelovanje na turniru u Stobreču iskoristili da bi, kao i „Kohorta“, navijali za Osječane. Drago nam je da su oni koji redovito prate nastupe prvoligaša s Drave zabilježili u svojim komentarima još jedan podatak koji je vrijedan pozornosti, a tiče se domaćih igrača koji su participirali u splitskom trijumfu…

Time se uvijek možemo pohvaliti

Naime, utakmicu su završila čak sedmorica igrača koji su prošli mlađe kategorije Nogometnog kluba Osijek. To su: Marko Malenica, Mile Škorić, Domagoj Pušić, Alen Grgić iz početne jedanaestorice te još trojica koja su ulazila s klupe: Marin Pilj, Danijel Lončar i Tomislav Štrkalj. To je ono čime se uvijek možemo pohvaliti, bez obzira i na objektivnu činjenicu da i u Gradski vrt stižu stranci i igrači iz drugih hrvatskih klubova, ali je jezgra ipak ostala – osječka. Za usporedbu, Hajduk je u svojim redovima među 18 igrača u zapisniku imao samo dvojicu svojih „bilih tića“: Miju Caktaša i Antu Palaversu.

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti