NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Pristup isti kao i s Hajdukom

Bijelo-plavi u subotu gostuju kod Rudeša (15,00)

Pristup isti kao i s Hajdukom

19.10.2018.

Ne treba se previše obazirati na položaj protivnika na tablici, nego ponoviti sve ono dobro iz prethodnih dvoboja.

Ne može se u 11. kolu državnog prvenstva govoriti o tomu da su neki bodovi od presudnog značaja za bilo koga. Međutim, susret protiv Rudeša za Osječane (subota u 15,00 sati) ima itekako veliku važnost. Prije svega u kontekstu potvrde pobjedničke serije i dobrih igara, dakako i visokog, drugog mjesta kojega zauzimaju na ljestvici hrvatskih prvoligaša. Dakle, sve to treba opravdati i u ogledu s „fenjerašem“ koji već ima ozbiljan zaostatak za momčadima koje su također u donjem domu, ali se zasigurno ne misli unaprijed predavati.

Ne priča se puno o izostancima

Imaju Zagrepčani svojih problema, no ne treba se time opterećivati, a još manje uljuljkati spoznajom da su u najtežoj poziciji od svih klubova u HNL-u. Drugim riječima, subotnju zadaću Bijelo-plavi moraju shvatiti podjednako ozbiljno kao i onu s, primjerice, Hajdukom u prošlom kolu. U tom slučaju ni zadovoljstvo neće izostati jer kada je pristup na maksimalnoj razini, onda i kvaliteta najčešće usmjerava utakmicu u željenom smjeru. Veseli i spoznaja da se ne priča puno o igračima koji iz raznih razloga nisu na raspolaganju stručnom stožeru, što znači da se dovoljno vjeruje onima koji će ih zamijeniti u početnoj jedanaestorici.

Šutalo će imati debi

Već je Zekić najavio kako će debitirati 18-godišnji Šutalo koji je svakako zaslužio priliku igrajući za Osijek II. Riječ je o mladom reprezentativcu Hrvatske, upotrebljivom i na stoperu i na bočnoj poziciji, pa se pretpostavljalo da će dobiti šansu s Rudešom, čim su iz kombinacija ispali Tomelin i Grgić. Igrat će od početka i Lončar, koji uvijek može popuniti sve defanzivne praznine. Uostalom, jedno je vrijeme bio i standardan među starterima našeg prvoligaša, a uspio je biti i strijelac u ogledu s Istrom. Ostalo će, uglavnom, biti slično kao i u prethodnim dvobojima iz kojih je Osijek izlazio kao pobjednik. Stoga nema ni razloga nešto značajnije mijenjati.

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti