NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Trajno sjećanje na Danijela Popovića

Godišnjica je pogibije našeg napadača

Trajno sjećanje na Danijela Popovića

23.10.2018.

Tada je mladi hrvatski reprezentativac bio među najvećim talentima HNL-a i na „radaru“ više europskih klubova…

Ovoga se utorka, 23. listopada, obilježava 16. godišnjica tragične smrti jednoga od najvećih nogometnih potencijala koje smo imali u Gradskom vrtu, Danijela Popovića. Na ovaj datum 2002. godine naš je tadašnji napadač poginuo u prometnoj nesreći koja se dogodila na cesti od Vukovara prema njegovu Dalju. U trenu se ugasio život mladog hrvatskog reprezentativca za kojega su svi nedvojbeno tvrdili da je imao kvalitetu i predispozicije za nešto veliko u igračkoj karijeri…

Potencijal za velike stvari

Neutješna je obitelj ostala bez sina i brata, a NK Osijek bez svog ponajboljeg igrača koji je u ljeto te sezone 2002/2003. stigao u naše redove. Prethodno je polusezonu proveo u francuskoj Bastiji koja je zamijetila njegov potencijal još dok je nosio dres ondašnjeg drugoligaša Vukovara ’91. Igrajući za momčad iz grada-heroja samo u jednoj polusezoni je postigao čak 22 gola u 15 susreta, što ga je i „lansiralo“ u Francusku. Znakovito, ostao je najbolji strijelac i na kraju natjecanja Druge HNL iako ga cijelo proljeće nije bilo na hrvatskim travnjacima…

Sjajan i u reprezentativnom dresu

Krasili su ga iznimna brzina, prodornost, vještina driblinga i snalažljivost u suparničkom šesnaestercu, a takvoga bi svaki trener poželio u svojoj momčadi. Za Bijelo-plave je, nažalost, skupio samo 10 nastupa i postigao četiri pogotka. I u svojoj posljednjoj utakmici, 19. listopada 2002. s Cibalijom u Vinkovcima, bio je strijelac, a prethodno je zabijao i Dinamu, Slaven Belupu i Zadru. Posebno je efikasan bio u mladim nacionalnim vrstama. Za selekciju U-20 zabio je četiri gola u isto toliko odigranih susreta, dok je stopostotni učinak imao i u hrvatskoj reprezentaciji U-21 (2/2). Pričalo se baš u to vrijeme kako je na meti uglednih i bogatih europskih klubova, ali potencijalno vrlo izvjesni transfer, igrom sudbine, nisu dočekali ni on, ni Nogometni klub Osijek…

HT Prva liga

1.Dinamo5+913
2.Hajduk5+1012
3.Rijeka5+210
4.Osijek5+28
5.Gorica5-17
6.Istra 19615-26
7.Slaven Belupo5-56
8.Lokomotiva5-44
9.Inter-Zaprešić5-52
10.Varaždin5-62

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 6. kolo

Osijek - Hajduk

Stadion Gradski vrt, 25.08.2019. 20:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 5. kolo

Rijeka - Osijek 1:1

HNK Rijeka, 18.08.2019. 20:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti