NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Devet predugih godina

Mihipedia by Mario Mihić

Devet predugih godina

07.11.2018.

Jako smo dugo čekali na prekid vrlo neugodne tradicije gostujućih nastupa u Koprivnici…

Godinama sam na utakmice u Koprivnicu putovao pitajući se 'je li moguće da smo tamo toliko puta ostali bez bodova'? Teško mi je pritom bilo dokučiti zbog čega smo se baš iz Podravine prečesto vraćali praznih ruku i što je ponajviše utjecalo na depimirajuće rezultate u tim ogledima s Farmaceutima… Znao sam o tomu pričati i s trenerima i s igračima naše momčadi, no i među njima nisam dobio nekakve konkretnije odgovore. Svi bi, uglavnom, slijegali ramenima. Neki su pričali o čudnoj atmosferi koju osjete već pri izlasku na travnjak, neki drugi o tomu da ih i dvodnevni dosadni boravak u „Koprivi“ (uvijek se putuje dan ranije) umori i isprazni već i prije same utakmice, a znao sam se i sam tako osjećati. Tko zna zbog čega…

Prekinuta vrlo neugodna tradicija

U toj svojoj nevjerici, čekao sam dan kada ću se s tog gostovanja napokon vratiti zadovoljan. I načekao se punih devet godina! Kao da smo u tom razdoblju išli u goste Realu, Barceloni ili tko zna komu. I onda smo, 20. kolovoza 2016., konačno dočekali pobjedu nad Slaven Belupom. Skinuli smo to prokletstvo koje je potrajalo gotovo cijelo desetljeće. Osvojili smo bodove slaveći s 3:2, nakon što je domaćin nakon prvih 45 minuta imao vodstvo od 1:0 golom Ivanovskog iz kaznenog udarca. Izjednačio je Ejupi u drugom poluvremenu, zatim je Štiglec sam sebi zatresao mrežu za vodstvo Bijelo-plavih, da bi samo nakratko bod Koprivničanima najavio Savić u završnici susreta. No, Ejupi je svojim drugim golom u 85. minuti riješio sve dvojbe i Osijek je prekinuo jednu od svojih najneugodnijih tradicija u HNL-u.

Povici naljutili Ejupija

Dakle, Muzo je bio taj kojega smo morali dočekati da bismo se iz Koprivnice vratili ozarena lica, a ne pognute glave. A samo dva tjedna ranije dres Slaven Belupa je zamijenio osječkim. I nije bio nimalo suzdržan prema svojim dotadašnjim suigračima, naprotiv, ostao im je i neuhvatljiv i koban. Sjećam se kako su nas noć ranije budili nekakvi dosadni koprivnički tinejdžeri, okupljeni ispred hotela. Duboko iza ponoći izvikivali su uvrede baš za Ejupija, zamjerajući mu odlazak. Iznenadio se Ejupi, kojega su također probudili. No, kao da su ga pritom naljutili jer je idućeg popodneva domaćinu isporučio dva komada…

Napisao: Mario Mihić

 

HT Prva liga

1.Dinamo25+3864
2.Rijeka25+2047
3.Osijek25+1642
4.Lokomotiva25+1741
5.Hajduk25+1040
6.Gorica25+538
7.Inter-Zaprešić25-2724
8.Slaven Belupo25-1122
9.Istra 196125-2417
10.Rudeš25-447

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Gorica

Stadion Gradski vrt, 29.03.2019. 16:30

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 25. kolo

Rijeka - Osijek 3:1

HNK Rijeka, 17.03.2019. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti