Klub koji je Osječanima ustupio teren za treniranje iduće godine će obilježiti svoj veliki jubilej.

Nogometaši i stručni stožer Osijeka utakmicu protiv Slaven Belupa čekaju u Ludbregu, malom gradiću u Podravini za kojega njegovi stanovnici kažu, prema jednoj lokalnoj legendi, da je „Centrum Mundi“ – središte svijeta. Ovo se mjesto, naime, nalazi u središtu koncentričnih krugova koji spajaju brojne svjetske gradove, pa ga upravo stoga i sve više stranih turista dolazi posjetiti.  Nama je po dolasku u Ludbreg još nešto privuklo pozornost, a to je tradicija njihovog Nogometnog kluba Podravina

Monografija na poklon

Naime, ovaj sportski kolektiv iduće godine će proslaviti svoju stotu obljetnicu! Osnovan je u svibnju 1919. kao Sportsko društvo „Ilirija“ iako je prvotna želja njegovih osnivača bilo da mu se nadjene ime „Podravina“. No, tako se već zvalo pjevačko društvo, pa se od toga odustalo. Klub se sada natječe u Međužupanijskoj ligi, ima mali i lijepi stadion i kvalitetne uvjete za rad, u što smo se i mi uvjerili jer nam je momčad posljednji trening odradila upravo na njihovom terenu. Na poklon smo dobili i prigodnu monografiju „Nogometni klub Podravina Ludbreg 1919-2019“.