Tekstualni prijenos prijateljske utakmice protiv mađarskog drugoligaša Zalaegerszegi TE.

OSIJEK - ZALAEGERSZEG TE 3:0

90' + 2 utakmica je završena  uvjerljivom pobjedom osječkog prvoligaša.

90' + 2 Szabo je propustio jedinu pravu prigodu za ZTE. Pucao je nakon kornera, a Santini dobro intervenirao.

90' Popin je u prilici, Janža ga je blokirao pri udarcu.

82' velika prilika za Štrkalja nakon proigravanja Pušića, Macher je već bio svladan, ali je lopta završila pokraj vratiju.

76' Boban je postigao lijep pogodak. Primio je loptu na lijevom krilu, ušao s njom u kazneni prostor i onda sa 13-14 metara odlično pogodio donji lijevi kut za 3:0.

76' 3:0 - BOBAN

75' konačno su i Mađari uspjeli nešto ozbiljnije učiniti u nastavku. Pucao je Bedi, a Santini dobro obranio.

71' nakon ubačaja iz kornera dobro je skočio Brazilac Bernardo i moglo je to biti i 3:0 za Osijek. No, lopta odlazi iznad grede.

71' Pervan je u vrlo izglednoj šansi, snažno je pucao, međutim, loptom je pogodio suparničkog igrača.

64' Osijek je povećao prednost na 2:0. Stavitski je odlično centrirao s desne strane, a Marić nakratko ostao bez čuvara što mu je bilo dovoljno da iz blizine postigne pogodak. Lopta se od lijeve vratnice odbila u mrežu.

64' 2:0 - MARIĆ

63' igru su napustili Lopa i Henty, a ušli su Boban i Štrkalj. Kod Mađara je sada na vratima Macher.

62' Henty je u novoj akciji, nakratko je  zaobišao i vratara, ali nije uspio iskosa pucati ka vratima.

60' puca Pervan, nije bilo većih poteškoća za Szemeredija.

59' Henty je u prodoru po desnom krilu, nije uspio precizno ubaciti loptu u sredinu gdje su bila trojica njegovih suigrača.

47' U momčadi ZTE-a su: Szemeredi, Lesjak, Kulcsar, Szokronyos, Szabo, Gajdos, Bedi, Popin, K. Horvath, Feher i Ekker.

46' počeo je drugi dio susreta, a za Osijek sada igraju: Santini, Tomelin, Bernardo, Stavitski, Janža, Pušić, Pervan, Caimacov, Lopa, Henty i Marić.

45' u posljednjem napadu prvog poluvremena Henty je doveo Osijek u vodstvo. Pucao je sa 18 metara, vrlo precizno i lopta je završila u desnom kutu nemoćnog Szemeredija koji je prethodno zamijenio Ilessa na vratima.

45' 1:0 - HENTY

42' pravu šansu za Osječane ne koristi Henty kada su gosti pokušali namjestiti zaleđe. Nigerijac je s lijeve strane ušao u šesnaesterac, prizemno uputio loptu prema vratima i zamalo promašio.

40' Grgić je lijepo prošao desnom stranom, zatim s 15 metara gađao suprotni kut, lopta prolazi pokraj vratnice.

38' sada je Lopa u solo prodoru, dobro je pucao s lijeve strane, ali nije bio dovoljno precizan.

36' Madarasz je u u dobroj situaciji, loše je reagirao, pa lopta nije ni krenula prema Malenici.

32' dobra šansa za Osijek. Grgić je snažno pucao sa 17 metara, lopta je na putu vratima  pogodila Hentyja, a on potom nije uspio postići pogodak...

27' igra se dosta tvrdo, bez obzira što je prijateljski ogled u pitanju.

20' Jakšić puca iz daljine, zamalo iznad grede.

18' M' Pinda fino asistira Hentyju koji ne uspjeva primiriti loptu u kaznenom prostoru, u situaciji iz koje se moglo opasnije ugroziti suparnička vrata.

14' zaprijetili su i Osječani udarcem Hentyja sa 18 metara, vratar Iless je iskazao sigurnost.

12' vrlo visoki i snažni Novak je pucao s ruba šesnaesterca, osječki vratar je još jednom dobro reagirao.

7' Madarasz je u šesnaestercu, Malenica je na vrijeme napustio gol-liniju i prvi došao do lopte.

1' susret u Grabovcu upravo počinje.

Utakmicu će voditi hrvatski prvoligaški sudac Dario Bel iz Osijeka.

Za ZTE će utakmicu započeti: Iless, Konya, Lesjak, Devecseri, Bedi, Kiss, Hudak, Barczi, Madarasz, Babati i Novak.

Osijek će u prvom poluvremenu nastupiti u sastavu: Malenica, Škorić, Jakšić, Grgić, Šorša, M'Pinda, Kamenar, Pervan, Lopa, Dugandžić i Henty.

Pozdrav iz Grabovca! Ovoga petka snage će, u prijateljskom dvoboju, odmjeriti Bijelo-plavi i drugoplasirani mađarski drugoligaš Zalaegerszeg TE.