NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Kadar je sve kompletniji

Aktualnosti iz redova Bijelo-plavih

Kadar je sve kompletniji

20.11.2018.

Neki su se igrači vratili u puni trenažni proces i ponovno su na raspolaganju stručnom stožeru.

Dolaskom nešto hladnijih i kišovitih jesenskih dana ništa se ne mijenja u planu i programu rada naše momčadi koju očekuje pet završnih ogleda u prvom dijelu sezone. Redom će to biti susreti protiv Lokomotive u Zagrebu, Rijeke u Gradskom vrtu, Hajduka u Kupu također na našem terenu, Gorice u gostima i na kraju Intera u Osijeku nakon čega će uslijediti zimska stanka. Bit će to iznimno važna serija Bijelo-plavih u kojoj će svaka pobjeda biti dragocjena.

Čeka se još samo Bočkaj

Kako je i priželjkivao trener Zoran Zekić, bitno se popravila situacija glede ozlijeđenih igrača i onih koji su propustili veći broj utakmica uslijed ozljeda i bolesti. Osim Muzafera Ejupija, izvan stroja je još samo Petar Bočkaj čija se „karantena“ uvjetovana vodenim kozicama bliži kraju i za koji dan bi trebao početi trenirati. Gostovanje u Kranjčevićevoj će morati preskočiti, no trebao bi biti spreman u tjednu nakon Lokomotive. Ezekiel Henty je protiv mađarskog ZTE-a pokazao da se na njega ponovno može računati, a isto vrijedi i za Dmytra Lopu i Tomislava Šoršu. Nadamo se da su pehovi te vrste napokon iza nas i da više nećemo doći u situaciju da nam je po sedam-osam igrača izvan kombinacija za nastup…

Lončar i Pilj su dobar primjer

Na treninzima je od početka ovoga tjedna i veći broj igrača iz Osijeka II (Špoljarić, Radeljić, Caimacov, Talys, Marin i Soldić) koji su završili drugoligašku polusezonu. I oni će u ovom razdoblju do sredine prosinca imati priliku nametnuti se Zekiću i suradnicima te se ozbiljnije približiti najboljoj momčadi već i prije početka priprema za proljetni nastavak državnog prvenstva.

Svoje prilike do sada su Danijel Lončar i Marin Pilj vrlo dobro iskoristili i pokazali da zaslužuju mjesto u Zekićevom kadru. Na njihovom se primjeru vidi da se itekako prate i vrednuju nastupi u B momčadi kojoj je, uostalom, i osnovna zadaća kontinuirano i kvalitetno popunjavati redove našeg prvoligaša.

HT Prva liga

1.Dinamo35+5289
2.Rijeka35+3466
3.Hajduk35+2262
4.Osijek35+2359
5.Gorica35+1056
6.Lokomotiva35+949
7.Slaven Belupo34-1333
8.Inter-Zaprešić35-4231
9.Istra 196135-4422
10.Rudeš34-5114

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo

Gorica - Osijek 1:0

Gradski stadion, 19.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti