Tekstualni prijenos četvrtfinalne utakmice protiv HNK Hajduk. Utakmica počinje u 17 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - HAJDUK 2:1

90' + 3 utakmica je završena, Osijek je u polufinalu Kupa Hrvatske!!! Još jedan pozdrav iz Gradskog vrta!

90' + 2 javnu opomenu dobio je Caktaš.

90' + 1 Jairo pokušava glavom uputiti udarac, bio je u dosta teškoj poziciji da bi konkretizirao ovaj Hajdukov napad.

90' igru napušta Henty, u igri je Dugandžić.

88' žuti karton zaradio je Lončar.

87' ušao je Ivanovski, na klupu odlazi Palaversa.

83' zamjena i kod Hajduka. Fomitschow je na terenu umjesto Bradarića.

82' bila je gužva u osječkom kaznenom prostoru, no nema udarca prema vratima Malenice.

80' izlazi Boban, ušao je Lončar.

79' iz mirne situacije za domaću momčad, došlo je ipak, golom Gyurcsa, do rezultatske neizvjesnosti...

69' žuti karton dobio je Boban.

64' Osječani su protestirali s klupe, no Bijelo-plavi su morali na centar.

64' Hajduk je uspio smanjiti rezultat. Jairo je na desnoj strani bio u dvoboj s Bočkajem, činilo se da je to prekršaj nad osječkim igračem, no pomoćni sudac nije ništa signalizirao glavnom arbitru Pajaču. Uslijedila je prizemna lopta u peterac i Gyurcso nije imao nikakvih poteškoća zatresti mrežu.

64' 2:1 - GYURCSO

62' sada su Splićani značajno poduzetniji nego u prvih 45 minuta.

60' još opasniji je bio pokušaj Caktaša sa 18 metara, Malenica je sjajnom reakcijom spriječio pogodak!

59' Jradi je pucao iz daljine, Malenica je sigurno obranio.

57' još jednom je Hajduk ozbiljno zaprijetio, ovaj puta udarcem Palaverse sa 16 metara, zamalo je to otišlo iznad grede.

56' Gyurcso je iz slobodnog udarca s lijeve strane opasno ubacio loptu pred vrata domaćina, Vučur je tek malo skrenuo glavom i ona je završila na lijevoj vratnici.

55' "požutio" je Pušić.

49' igru je napustio Jurić, ušao je Gyurcso.

48' javna opomena za Ismajlija.

47' velika prigoda za Osijek! Marić izlazi s desne strane pred istrčalog Ljubića koji je ipak nogom uspio obraniti udarac osječkog napadača kada se već činilo da će to biti 3:0.

46' počelo je drugo poluvrijeme, nema izmjena ni na jednoj strani.

45' + 4 završeno je prvo poluvrijeme, posve zasluženim vodstvom domaćina od 2:0 koje je moglo biti još i uvjerljivije.

45' + 2 Mudražija centrira s desnog krila, Marić je na prvoj vratnici, no lopta odlazi zamalo pokraj vratiju.

41' sada je Škorić pucao glavom, Ljubić je otišao u pravu stranu i spriječio novi pogodak.

40' Ljubić još jednom griješi i poklanja loptu Hajradinoviću koji je sam ispred vratara Hajduka, ali je ovaj sada uspio sačuvati svoju mrežu.

39' Osijek je povećao na 2:0! Boban je prošao po desnoj strani, na vrijeme je "zavrnuo" loptu u sredinu, a Henty prima loptu na 12 metara i tjera Ljubića na još jednu kapitulaciju. Pritom je vratar Hajduka slabo reagirao.

39' 2:0 - GOOOOOOL - HENTY

37' Škorić je dobio žuti karton.

36' Marić ne uspjeva primiriti loptu u obećavajućoj situaciji pred vratima Ljubića...

32' bilježimo iznimno lijepu i domoljubnu koreografiju Kohorte na Istoku s bijelo-plavim i državnim zastavicama i velikim grbom naše navijačke skupine.

26' Pušić je idealno uposlio Grgića na desnom  krilu, uslijedio je ubačaj na drugu stranu kaznenog prostora gdje se našao Bočkaj i s 15 metara svladao Ljubića.

26' 1:0 - GOOOOOOL - BOČKAJ

25' Tomelin je dobro asistirao Grgiću koji ispred Bradarića ulazi u šesnaesterac, ali nije miran u završnici.

20' dosta je opreza u igri i jednih i drugih.

13' Jairo je u polukontri, Škorić je uklizavanjem spriječio bilo kakvu neugodnost po Osječane.

10' prošlo je uvodnih deset minuta, pri čemu treba istaknuti kako je bilo nekoliko minuta prekida uslijed Ljubićeve ozljede.

1' već u prvoj minuti Osječani imaju veliku prigodu! Bočkaj je odlično proigrao Marića koji je lošije primio loptu u kaznenom prostoru, pa je istrčali vratar Ljubić prije stigao do nje i spriječio expresno vodstvo domaćina. Pritom je u tom dvoboju ozlijeđen gostujući čuvar mreže. Nakon ukazane liječničke pomoći, ipak će ostati između vratnica.

1' počinje utakmica polusezone za Bijelo-plave, ali i goste iz Splita. Sretno nogometašima Osijeka!

Glavni je sudac I. Pajač (Zelina), pomoćnici su mu B. Zobenica (Velika Gorica i V. Đurak (Sisak), uz dva dodatna pomoćnika: M. Matoc (Zaprešić) i I. Križarić (Čakovec), dok je četvrti sudac B. Križarić (Čakovec).

Za Hajduk će od početka igrati: Ljubić, Juranović, Vučur, Ismajli, Bradarić, Jurić, Nejašmić, Caktaš, Palaversa, Jradi i Jairo. Pričuve su: Blažević, Mikulić, Gyurcso, Ivanovski, Delić, Fomitschow i Teklić.

Osijek će utakmicu započeti u sastavu: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Bočkaj, Pušić, Mudražija, Hajradinović, Henty, Boban i Marić. Na klupi su: Santini, Lončar, Lopa, Dugandžić, Pilj, Šutalo i Ćavar.

Za razliku od prethodnih susreta Zoran Zekić konačno na raspolaganju ima sve igrače, izuzev već duže vrijeme bolesnog Ejupija, dok u redovima Hajduka ovaj puta nema Hamze, Saida, Borje i Tudora, dok su Gyurcso i Ivanovski, recimo, na klupi za pričuve.

Pozdrav iz Gradskog vrta gdje iščekujemo početak utakmice četvrt-završnice Hrvatskog kupa u kojoj je Osijek domaćin Hajduku.