NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Najvažnija utakmica polusezone!

Osijek i Hajduk igraju četvrtfinale Hrvatskog kupa

Najvažnija utakmica polusezone!

05.12.2018.

Susret u Gradskom vrtu ove srijede počinje u 17 sati, a Osječani ne bježe od imperativa pobjede i pozivaju svoje navijače.

Neke su utakmice, jednostavno, važnije od drugih, posebice pri spoznaji da u slučaju neuspjeha - nema mogućnosti za popravak. U ligaškom natjecanju izgubljeni bodovi se brzo mogu nadomjestiti u sljedećim kolima, ali u Kupu Hrvatske presuđuje samo jedan susret, što svakako sa sobom nosi i određeni pritisak. Jasno je da i nogometaši Osijeka i Hajduka razmišljaju na takav način, znajući da pobjednik iz njihovog trećeg međusobnog dvoboja ove sezone ostaje u utrci za osvajanje „Rabuzinova sunca“, a onaj poraženi zatvara si jedna vrata na putu do Europe…

Obje momčadi traže iskupljenje

Označili su Osječani, baš kao i njihovi protivnici ove srijede, upravo ovaj dvoboj najvažnijim u polusezoni. Prvenstvo je, ipak, maraton u kojem ima i uspona i padova, no Kup zahtjeva maksimalnu koncentraciju u tih 90 ili možda 120 minuta, ovisno o tomu je li odluka o pobjedniku pala sa ili bez igranja produžetaka. Pričaju međusobno o tomu ovih dana naši prvotimci i jako dobro znaju da bi pobjeda nad Splićanima bila „melem na ranu“ nakon izgubljenog dvoboja s Rijekom. Ne bježe Bijelo-plavi od imperativa pobjede, bez obzira na to što će s druge strane biti Hajduk kojega se uvijek mora respektirati, pa i onda kada je „debelo“ zaostao u HNL-u. Baš zato će i on u Gradskom vrtu tražiti iskupljenje za dosadašnje propuste i svoje lošije igre.

Osječani znaju pobjedničku formulu

Voljeli bismo, dakako, da Osijek još jednom bude na onoj razini, na kojoj je bio u prethodnim dvobojima s Bijelima, u kojima je postigao šest pogodaka, a primio samo jedan. Znaju, dakle, Zekić i njegovi izabranici pravu formulu za prolazak u polufinale, pokazali su da je mogu primijeniti na terenu baš u tim utakmicama protiv splitske momčadi i sada se to od njih ponovno traži. To znači da će, prvenstveno, vezni red morati biti puno sigurniji, rastrčaniji i agresivniji nego prije nekoliko dana, a onda bi i obrana morala djelovati kompaktnije. Uz dominaciju u sredini, napadači također više dolaze do izražaja, a sve to itekako utječe i na konačan ishod. No, taktičko nadmudrivanje ostavljamo trenerima i njihovim izabranicima. Preostaje nam samo pozvati navijače da u što većem broju dođu u Gradski vrt i podrže osječku momčad u najznačajnijem ispitu ove nogometne jeseni. Zajedničko slavlje na kraju bilo bi nešto posebno lijepo…  

HT Prva liga

1.Dinamo000
2.Gorica000
3.Hajduk000
4.Inter-Zaprešić000
5.Istra 1961000
6.Lokomotiva000
7.Osijek000
8.Rijeka000
9.Slaven Belupo000
10.Varaždin000

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 1. kolo

Osijek - Slaven Belupo

Stadion Gradski vrt, 19.07.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti