NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Hvatanje „zaleta“ u mirnoj oazi

Sa zimskih priprema Bijelo-plavih

Hvatanje „zaleta“ u mirnoj oazi

09.01.2019.

Mali Lošinj Osječanima, s hotelskim sadržajima i terenima za trening, pruža sve što im je zasad potrebno.

U vrlo mirnoj prirodnoj oazi, okruženi morem i zelenilom, nogometaši Osijeka odrađuju uvodni dio priprema za proljetnu polusezonu. Vanjska im je temperatura, uglavnom, između 6 i 10 Celzijevih stupnjeva, vjetar dosad nije bio otežavajući faktor, a i teren zadovoljava potrebe Bijelo-plavih u ovih sedam dana, koliko će Zekićevi izabranici provesti na Malom Lošinju.

Dovoljan broj provjera

Što se tiče kontrolnih utakmica, one još nisu došle na red nego će prave provjere uslijediti po odlasku u Rovinj. Kao što je poznato, Osječani će igrati protiv slovenske Gorice, mađarskog drugoligaša Duna Aszfalta, jedan od protivnika bit će i Domžale, momčad iz gornjeg doma Slovenske lige, na kraju priprema i Orijent, a još se čekaju potvrde za 16. i 26. siječnja. Procjena je da će to biti sasvim dovoljan broj provjera, budući da je maksimalno skraćeno vrijeme do početka drugog dijela državnog prvenstva koje starta već 2. veljače kada će u Gradskom vrtu gostovati Hajduk.

Ejupi željan igre i golova

Najvažnije je da igrače zaobiđu ozljede, da svi ostanu u maksimalnom angažmanu, sa što manje propuštenih treninga. Lijepo je ponovno vidjeti i Muzafera Ejupija sa suigračima u svakodnevnom procesu rada koji je za njega još uvijek nešto manjeg intenziteta jer ga se postupno treba „dozirati“ i uvoditi u onaj ritam kojega imaju svi ostali. Ipak je njegova stanka potrajala osam mjeseci, muskulaturu je potrebno vratiti u nekadašnje stanje, a to ne ide u samo par tjedana intenzivnijeg rada. Gledamo ga kako se trudi na terenu, posebice kada se igra na dva gola, željan je lopte i golova, tako da mu je voljni element maksimalno izražen.

Ni najzahtjevniji nemaju primjedbu

Treba spomenuti i to da Osijek u Malom Lošinju ima odličan smještaj koji nudi brojne pogodnosti. Momčad je odsjela u hotelu „Aurora“ na samoj obali, a i oni najizbirljiviji gosti ovdje bi teško mogli pronaći bilo kakvu, i najmanju primjedbu. Hotelskih sadržaja je puno, a ono što je najvažnije – fitness odgovara svim zahtjevima tog dijela bazičnih treninga, za relaksaciju je svakodnevno moguće koristiti bazen i saunu, dok „teške“ noge i umor općenito igrači rješavaju tretmanima kod trojice klupskih fizioterapeuta koji su im na raspolaganju. Hrana je izvrsna i raznovrsna, sobe prostrane i komforne, tako da se igrači i stožer u potpunosti mogu koncentirati na što učinkovitiju realizaciju predviđenih aktivnosti.

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti