NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Marin Vučko na edukaciji u Španjolskoj

Korisna iskustva iz Alavesa

Marin Vučko na edukaciji u Španjolskoj

09.01.2019.

Naš je kondicijski trener tjedan dana aktivno pratio rad na treninzima te sustav rehabilitacije i prevencije ozljeda…

Kondicijski trener NK Osijek, Marin Vučko imao je prigodu ove zime, prije početka Osijekovih priprema, boraviti u španjolskom gradu Vitoriji Gasteiz, prateći rad i treninge u Deportivo Alavesu. Naime, tamo je hrvatski stručnjak za tjelesnu pripremu i regeneraciju igrača, prof. Igor Jukić uspostavio sustavni rad na tom iznimno važnom području, kao i kontrolu cjelokupnog procesa. Posredstvom mentora Nenada Njaradija, Vučko je imao mogućnost upoznati se s nekim od najsuvremenijih metodama treninga, sustavom rehabilitacije, prevencijom ozljeda…

Vidio sam koja sredstva i metode oporavka koriste, a prezentirali su mi i način rada s B momčadi i u mlađim kategorijama. Za mene je zasigurno neprocjenjivo iskustvo vidjeti kako se za trening i utakmicu pripremaju igrači koji se na terenu suprostavljaju najboljim nogometašima svijeta, pričao je Marin, prenoseći svoje dojmove iz Španjolske.

Sve se radi u pokretu

Vučko je uživo pogledao i baskijski derbi između Alavesa i Athletica. Pritom je, koristeći suvremenu tehnologiju, mogao pratiti i sve relevantne podatke o pretrčanim kilometrima aktera utakmice te intenzitetu njihove trke...

Brzinska svojstva tih igrača su posebno dojmljiva. Sve se radi u pokretu, a kontrola lopte u punoj brzini je ono što pojedince takve kvalitete i reputacije izdvaja u odnosu na ostale. Želim se na kraju zahvaliti čelnim ljudima u našem Klubu koji su mi omogućili odlazak na ovu, za mene iznimno važnu edukaciju. Hvala i kolegi Njaradiju čija je mentorska uloga svakako bitna.

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti