NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Gradonačelnica zahvalila Osječanima

Prijam u prostorijama gradske uprave Mali Lošinj

Gradonačelnica zahvalila Osječanima

10.01.2019.

Ana Kučić sa svojim je suradnicima primila delegaciju Bijelo-plavih i poželjela im što ugodniji rad i boravak na otoku.

Delegaciju osječkog nogometnog prvoligaša koju su predstavljali Zoran Zekić, Alen Petrović, Hrvoje Barišić i Mario Mihić primila je gradonačelnica Malog Lošinja Ana Kučić sa svojim najbližim suradnicima. Bijelo-plavima je izrazila srdačnu dobrodošlicu, zahvalivši im što su za uvodni dio svojih priprema izabrali upravo ovaj dio predivnog hrvatskog Jadrana. Uz razmjenu poklona, svoje je goste upoznala s prioritetima gradske uprave i kada je riječ o poboljšanju sportske infrastrukture.

Puno se uložilo u razvoj turizma, dosta je toga zadnjih godina izgrađeno, a sada želimo više ulagati i u rekonstrukciju i izgradnju sportskih terena i objekata. Dio sredstava ćemo uložiti iz proračuna, računamo i na dobru suradnju sa strateškim partnerima, a vjerujem da značajan novac možemo namaknuti i putem EU projekata. Tada bismo postali konkurentniji i za privlačenje većeg broja sportskih kolektiva, budući da nastojimo „oplemeniti“ svih 12 mjeseci u godini. Nije više Lošinj samo ljetna destinacija, želimo što bolje i intenzivnije povezati turizam i sport, svjesno što moramo unaprijediti i poduzeti u tom smjeru, istaknula je Kučić.

Vrlo važan dolazak Osijeka

Lošinjani računaju da će im, kao i do sada, bitnu potporu pružiti i velika hotelska grupacija „Jadranka“ s kojom imaju razvijene partnerske odnose. Već se radi na projektnoj dokumentaciji za izgradnju nogometnih terena, dvorane i bazena, tako da bi ovaj lijepi kvarnerski otok za tri-četiri godine mogao u svojoj ponudi imati puno više sportskih sadržaja.

U tom kontekstu za nas je vrlo važan dolazak nogometaša Osijeka u Mali Lošinj koji je, inače, najveći otočki grad uključujući sve hrvatske otoke. Drago nam je da naš mali lokalni klub okuplja veliki broj djece i sigurno ćemo podržati njihov rad i u budućnosti, dodala je gradonačelnica.

Zahvala za gostoljubivost i susretljivost

Osječani su pomno birali svoja pripremna odredišta i zaključili da će im Kvarner i Istra pružiti sve što im je potrebno tijekom ovoga siječnja.

NK Osijek je ove zime odlučio ostati u Hrvatskoj na pripremama, za razliku od svojih konkurenata iz vrha ljestvice. Imamo samo riječi pohvale za svoje domaćine. Svi su srdačni i stalno su nam na usluzi. Vidi se da im je drago što smo ovdje, a ovo je prilika i da im se zahvalimo na gostoljubivosti i susretljivosti, rekao je naš tehnički direktor Hrvoje Barišić.

Zoran Zekić je prije 14 godina na Lošinju bio na pripremama igrajući za zaprešićki Inter. Sada se vratio s Bijelo-plavima i vrlo je zadovoljan.

Tražili smo mir i neku vrstu izolacije. Zrak je fantastičan, more uvijek inspirira samo po sebi, a mogu reći i da je teren u sasvim solidnom stanju. Primjećujem odlične, prvorazredne hotele svuda oko nas, pa bi zaista bilo lijepo da se ulože značajnija sredstva baš u razvoj sportskog turizma, kada već postoje takvi prirodni preduvjeti, ističe trener Osijeka.

Nužni su kvalitetni tereni

Na istu temu se nadovezao i sportski direktor Alen Petrović:

Antalya je možda i najbolji primjer kako se ulaganja u tom smjeru itekako isplate jer je taj turski grad i njegova okolica postao prava „košnica“ za zimske pripreme sportskih kolektiva, posebice nogometnih.  Dakle, vrijedi investirati jer će korist u budućnosti biti višestruka. Kvalitetni tereni su ključ svega, a na našem Jadranu ih je, nažalost, još uvijek premalo.

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti