Hajradinović u Kasimpasi

Iz Gradskog vrta u Tursku

Hajradinović u Kasimpasi

11.01.2019.

Haris nakon sezone i pol u bijelo-plavom dresu odlazi u Istanbul gdje će nastaviti igračku karijeru.

Haris Hajradinović na proljeće neće nositi dres Nogometnog kluba Osijek. Jedan od naših najstandardnijih igrača i drugi klupski strijelac ove sezone odlučio je promijeniti sredinu i karijeru nastavlja u turskom prvoligašu Kasimpasi koji trenutno zauzima četvrto mjesto u tamošnjem prvenstvu. Hajradinović je s Osijekom imao ugovor do ljeta 2020., a Klub je uvažio njegovu želju da ove zime ode u Tursku. Povod odlasku je isključivo financijske prirode, budući da će naš dosadašnji prvotimac u Kasimpasi imati višestruko unosniji ugovor.

Kako se kaže, dobio sam ponudu koju je jako teško odbiti, a zahvalan sam Osijeku što je pozitivno odgovorio Turcima i pustio me u ovom prijelaznom roku. Uvjeti koji su mi ponuđeni u novom klubu za mene su fantastični, a vjerujem da su i Osječani na kraju zadovoljni mojim transferom, rekao je bosansko-hercegovački ofanzivni veznjak.

Propustio samo jednu utakmicu

Dakako da će Bijelo-plavima pripasti odšteta uslijed sporazumnog raskida suradnje, a riječ je o još jednom transferu na tragu onih ljetnih kada su odlazili Barać, Barišić i Grezda… Haris je u Gradski vrt stigao krajem kolovoza 2017. godine iz norveškog Haugesunda. Kod nas je ukupno odigrao 54 utakmice tijekom sezone i pol i pritom postigao 17 golova, 16 u HNL-u i 1 u Kupu. Protekle jeseni nastupio je 24 puta (17 u ligaškom natjecanju, 4 u europskim kvalifikacijama i 3 u nacionalnom Kupu). Propustio je samo jedan susret i to protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj u borbi za bodove, kada je prisilno odmarao zbog tri žuta kartona.

„Osijeku želim osvajanje Kupa“

S priprema u Malom Lošinju žurno je otputovao u Tursku, prošao liječnički pregled i obavio sve formalnosti oko registracije.

Potpisao sam ovdje na tri i pol godine, a Kasimpasa je visoko plasirana u jakoj turskoj ligi što mi je svakako novi izazov u karijeri. Bilo mi je jako lijepo u Osijeku i zahvalan sam svima: predsjedniku, treneru i njegovim suradnicima, direktorima, dakako i suigračima jer će mi uspomene uvijek biti isključivo pozitivne. Nadam se da će moji dosadašnji suigrači ostati na drugom mjestu na tablici i da će osvojiti Kup što im od srca želim. Kvaliteta u momčadi nije upitna, a ja ću ih pratiti i navijati da dečki uspiju ostvariti cilj. Što se mene tiče, predstoji mi dokazivanje u novoj sredini, no uvijek sam imao povjerenja u sebe i svoje mogućnosti, zato sam prihvatio i ovaj izazov. Hvala navijačima Osijeka na podršci koju su mi pružali kao i ostalim igračima, nadam se da će im nastavak sezone proteći u sreći i veselju.

Hajradinović se igrajući za Osijek  isticao golovima i asistencijama, a naši navijači će ga pamtiti i kao nepogrešivog izvođača kaznenih udaraca. Hvala mu na doprinosu kojega je imao u našoj momčadi i neka mu je sretno u novoj sredini!

2.Rijeka25+2047
6.Gorica25+538