NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Meštrović: I transferi nas čine ozbiljnim klubom

Oglasio se i čelnik Bijelo-plavih

Meštrović: I transferi nas čine ozbiljnim klubom

11.01.2019.

Predsjednik je naglasio kako se Hajradinovića nije prodalo jer je to bilo nužno, nego je i u tome potreban kontinuitet…

Prodaja igrača, odnosno izlazni transferi uvijek je tema koja „zagolica“ nogometnu javnost, pa tako i navijače našeg Kluba. Nakon što je Hajradinović transferiran u Tursku, predsjednik NK Osijek Ivan Meštrović je prokomentirao zbog čega je došlo do realizacije ovoga posla.

Ovo samo potvrđuje ono što govorim od prvoga dana, da netko tko igra zapaženo u Osijeku vrijedi milijun ili milijune eure. Logična je fluktuacija kroz momčad, a nama imponira da je turski prvoligaš platio drugu najveću odštetu u svojoj povijesti za jednog našeg igrača. To je dokaz da smo NK Osijek definitivno ucrtali na nogometnu kartu Europe u smislu kupovine i prodaje igrača. U prilog tomu ide i činjenica da sam u zadnjih 48 sati osobno odbio višemilijunske ponude, dakako u eurima, za dvojicu naših prvotimaca.

Balans između želja, mogućnosti i stvarnosti

Još je nešto bitno utjecalo na prihvaćanje ponude Kasimpase za Hajradinovića…

Ne možemo očekivati da odjednom budemo neljudi i ugasimo snove naših igrača za odlazak u neku jaču ligu te peterostruko ili deseterostruko većem financijskom boljitku koji im se nudi. No, mislim da i dalje držimo balans između želja, mogućnosti i današnje nogometne stvarnosti.

Jasno je da se klupski proračun puni dobrim dijelom i novcima od transfera. Ipak, to nije bilo presudno u prodaji našeg dosadašnjeg veznjaka.

Da budem ogoljeno iskren, NK Osijeku ne trebaju milijuni od ove prodaje za nesmetano i normalno funkcioniranje, ali nam treba kontinuitet transfera naših igrača za budući što samoodrživiji život. Ne postoji stabilan i veliki europski klub koji ne prodaje ili ne kupuje igrače i to u puno većoj frekvenciji nego što to mi radimo. Čestitam Harisu Hajradinoviću na sportskoj predanosti koja je prepoznata i u Turskoj te mu želim uspješan nastavak karijere u Kasimpasi. Za koju sezonu to će, vjerujem, biti i u još jačim ligama što nam je svakako u interesu. Naime, nije nimalo nevažno da NK Osijek drži 20 udjela u nekoj budućoj Harisovoj prodaji.

Punuda je puno više nego li ih spominjemo

Igre i rezultati Bijelo-plavih, logično, privukli su i pozornost bogatijih europskih klubova koji sve češće gledaju prema Gradskom vrtu…

Doživjeli smo ono o čemu smo prije par godina mogli samo sanjati, a to je da se igrači našeg Kluba prodaju za višemilijunske iznose. Još je bitnije da uprava NK Osijek, samnom na čelu, ima i taj komfor da odbije više milijunskih ponuda za naše igrače kojih ima puno više nego što ih spominjemo u javnosti. S vjerom u uspješan nastavak projekta „Pokrenimo grad“ i ostvarenje rezultatskih ciljeva, radujem se nogometnom proljeću. Na kraju, veselim se i neminovnim igračkim pojačanjima koja očekujemo i to u bliskoj budućnosti. 

HT Prva liga

1.Dinamo36+5492
2.Rijeka36+3467
3.Osijek36+2562
4.Hajduk36+2062
5.Gorica36+1159
6.Lokomotiva36+849
7.Slaven Belupo36-1237
8.Inter-Zaprešić36-4431
9.Istra 196136-4225
10.Rudeš36-5414

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić 3:1

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti