NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Štrkalj potpisao za Rio Ave

Još jedna novost iz Gradskog vrta

Štrkalj potpisao za Rio Ave

15.01.2019.

Mladi napadač neće odmah nastaviti karijeru u portugalskom prvoligašu nego je do ljeta, navodno, posuđen Rudešu.

Mladi napadač OsijekaTomislav Štrkalj, raskinuo je ugovor s Bijelo-plavima i potpisao za portugalski Rio Ave. Ovaj rođeni Zagrepčanin, koji je prošao mlađe kategorije našeg prvoligaša, imao je priliku zaigrati na prvoligaškoj sceni i u dresu Osijeka i u momčadi Cibalije. Jesenas je, računajući sva natjecanja, nastupio osam puta i pritom postigao jedan gol, u Kup utakmici protiv Zagorca u Krapini. Štrkalj neće ostati u Portugalu nego je, kako kruže informacije, posuđen zagrebačkom Rudešu do kraja ove sezone. Naš će Klub za njega dobiti pripadajuću odštetu, a dogovoren je i postotak od idućeg transfera. Inače, za Rio Ave već igra jedan bivši osječki prvotimac. Riječ je o Nikoli Jamboru koji je od ljeta prošle godine u redovima portugalskog prvoligaša.

Neizvjesnost oko Stavitskog i Pervana

Još je neizvjesno gdje će karijeru nastaviti još jedan mladić koji je jesenas bio u osječkoj svlačionici. Timo Stavitski trenutno je s reprezentacijom Finske U-19, a za koji bi dan trebalo biti jasnije kojim će putem krenuti. Finac ima važeći ugovor s francuskim Caenom, kod nas je bio na posudbi, međutim, nije se uspio nametnuti. Odigrao je samo jednu utakmicu i to u Kupu protiv Zagorca dok u HNL-u nije ulazio s klupe, kada je bio među kandidatima za momčad. Malu je minutažu imao i Marko Pervan koji je također u potrazi za novim angažmanom. Devet je puta participirao na terenu otkako je dres Cibalije zamijenio Osijekovim. Uglavnom je to bila vrlo skromna minutaža u finišu utakmica, a samo je jednom igrao u početnoj jedanaestorici, prošle sezone s Lokomotivom u Gradskom vrtu. Ove je natjecateljske godine postigao jedan pogodak, baš kao i Štrkalj, na gostovanju u Krapini.

I Šorša u iščekivanju novog angažmana

Za Pervana su zainteresirani neki hrvatski klubovi, ponude mu stižu i iz Bosne i Hercegovine, a zanimanje za njega postoji i u Mađarskoj. Izvjesno je da u Osijeku neće dočekati proljetnu polusezonu, baš kao ni iskusni Tomislav Šorša. I u njegovom slučaju postoji nekoliko opcija, svaka s nekim svojim prednostima i nedostacima, pa odluku još nije donio. Možda je ipak najbliže Mađarskoj, odnosno jednom od klubova koji imaju usku suradnju s Bijelo-plavima. Naime, i Šorša rješenje traži u dogovoru s Osječanima.

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 07.06.2020. 21:05

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti