NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Potpisao László Kleinheisler!

NK Osijek doveo prvo zimsko pojačanje

Potpisao László Kleinheisler!

16.01.2019.

Mađarski reprezentativac ima 24 godine i jednostrano je, na štetu dosadašnjeg kluba, raskinuo ugovor s Astanom.

Stalni mađarski reprezentativac, ofanzivni veznjak László Kleinheisler (24 godine) pridružio se nogometašima Osijeka na pripremama u Rovinju! S Bijelo-plavima je potpisao 3,5 godišnji ugovor, a dolazi iz kazahstanske Astane koja je posljednjih godina prepoznatljiva i na europskoj sceni. Mađar je jednostrano raskinuo suradnju na štetu dosadašnjeg kluba i očekuje se da će dobiti svu potrebnu dokumentaciju kako bi mogao biti što prije registriran za Osječane. U slučaju da mu Astana, ipak, ospori registraciju, odlučivala bi arbitraža UEFA-e, no vjerujemo da će se situacija pozitivno razriješiti i bez toga.

Upotrebljiv na više pozicija

Kleinheisler je dešnjak, visok 173 centimetra i upotrebljiv ne samo u središnjici, nego i na krilnim pozicijama. Ove je sezone standardno odigrao svih šest kvalifikacijskih utakmica Astane za plasman u Ligu prvaka, između ostalih i oba dvoboja sa zagrebačkim Dinamom. Bio je dvostruki strijelac u pobjedi nad danskim Midtjyllandom, dok je u grupnoj fazi Europske lige propustio samo jedan susret. U klubu iz kojega dolazi je skupio 53 nastupa, a već je, iako mlad, dosta toga prošao u karijeri…

U Bundesligi ostvario 18 nastupa

Profesionalac je postao u Videotonu dok je mlađe kategorije prošao u Puskas Akademiji. U zimu 2016. prešao je u Werder iz Bremena za koji je odigrao 7 susreta. Iste godine u ljetnom je prijelaznom roku posuđen Darmstadtu 98 u čijim redovima je zabilježio 13 nastupa uz 1 pogodak. Ukupno je u Bundesligi 18 puta bio na terenu, a Werder ga je u veljači 2017. usmjerio prema Ferencvarosu s kojim je osvojio mađarski kup. Treći klub u koji je odlazio na posudbu bio je Astana s kojom je, prošloga ljeta, potpisao i ugovor do kraja lipnja 2021. godine. Tamo je ugradio svoj značajan doprinos u dvije titule državnog prvaka. Najbolje statističke brojke ostvario je igrajući za Videoton u kojemu je u 35 dvoboja postigao 4 gola uz 5 asistencija.

Nastupio i na Europskom prvenstvu

Za najbolju mađarsku vrstu debitirao je u studenome 2015. u play-offu kvalifikacija za EURO u Francuskoj, kada su naši sjeverni susjedi gostovali kod Norveške u Oslu. U tom ogledu Mađari su slavili s 1:0, a strijelac je bio upravo Kleinheisler. Igrao je na Europskom prvenstvu 2016., namjestio gol protiv Austrije i u početnom sastavu bio i protiv Islanda. Redovito je pozivan u nacionalnu vrstu i u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Posebno je dobro odigrao protiv Švicarske, kada je ponovno zabilježio asistenciju. Među nastupima za Mađarsku Laszlo ima i onaj s Hrvatskom na Groupama Areni u Budimpešti kada je u prijateljskoj utakmici bilo neriješeno 1:1 u ožujku 2016.

Mađari ga zovu „Scholes“

Novi igrač Osijeka standardan je i u posljednje vrijeme u svojoj reprezentaciji. Zabilježio je svih 6 nastupa u Ligi nacija od kolovoza do studenoga prošle godine. Zabio je Grcima na domaćem terenu, a izbornik Marco Rossi mu očito vjeruje baš kao i njegov prethodnik na istoj klupi, Bernd Storck. Do sada je skupio 23 nastupa za Mađare koji su u skupini s „Vatrenima“ za EURO kvalifikacije koje počinju u drugoj polovici ožujka. Čitajući recenzije njegovih igara u svim dosadašnjim klubovima moglo bi se zaključiti da je Kleinheisler vrlo srčan, pravi „ratnik“ na terenu. Zanimljivo da u Mađarskoj još uvijek ima nadimak „Scholes“ što je aluzija na boju kose i u tom smislu sličnost s nekad poznatim nogometašem Manchester Uniteda…

HT Prva liga

1.Dinamo26+4065
2.Rijeka26+1147
3.Lokomotiva26+1346
4.Hajduk26+1845
5.Osijek26+1342
6.Gorica26-835
7.Slaven Belupo26-2026
8.Istra 196126-2119
9.Inter-Zaprešić26-2317
10.Varaždin26-2317

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 27. kolo

Lokomotiva - Osijek

Nogometni stadion Zagreb, 13.03.2020. 18:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo

Osijek - Varaždin 2:0

Stadion Gradski vrt, 07.03.2020. 17:30

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti