Njegova igračka biografija je prilično zanimljiva, a iza sebe ima i vrlo dobre nastupe na Europskom prvenstvu 2016.

1. Rođen je 8. travnja 1994. godine u Kazincbarciki (Mađarska).
  2. Iako ima njemačko prezime, jasno daje do znanja da nije Nijemac, kao ni njegovi roditelji…
  3. Prve nogometne korake napravio je u Puskas Akademiji dok mu je prvi profesionalni prvoligaški klub bio Videoton.
  4. Visok je 173 centimetra, a najčešće igra na poziciji ofanzivnog veznog. U našem je klubu dobio dres s brojem 5.
  5. Trenutna vrijednost na Transfermaktu mu je 1,5 milijuna eura, a za Osijek je potpisao na 3,5 godine.
  6. U redove Bijelo-plavih je stigao iz Astane (Kazahstan) u kojoj je bio ponajbolji igrač, posebno u europskim nastupima.
  7. Prošao je i njemačku Bundesligu skupivši ukupno 18 nastupa u dresu Werdera i Darmstadta 98.
  8. Za A reprezentaciju Mađarske debitirao je potkraj 2015. i do sada je skupio 23 nastupa uz 2 postignuta pogotka.
  9. Nastupio je za Mađare i na EURU 2016. u Francuskoj, a imao je prigodu zaigrati i protiv Hrvatske, u prijateljskom dvoboju.
  10. Oženjen je sa suprugom Katalin i zasad nemaju djece. U Mađarskoj je dobio nadimak „Scholes“ dok su ga Nijemci zvali „Maschine“.

Foto: mlsz.hu