Tekstualni prijenos pripremne utakmice protiv slovenskog prvoligaša ND Gorica. Utakmica počinje u 14 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - ND GORICA 6:0

90' susret je završen vrlo uvjerljivom pobjedom Osijeka koji je čak šest puta matirao suparničke vratare.

87' Kleinheisler je pucao iskosa s lijeve strane, slovenski vratar je zaustavio taj udarac.

84' završnicu susreta u momčadi Gorice odradit će Trivunović, Marinić i Leban.

75' sjajan gol osječkog pojačanja! Prava "bomba" s više od 20 metara, ne čekajući da lopta padne na travu. Naprosto se "zarila" uz desnu vratnicu!

75' 6:0 - KLEINHEISLER

73' Dugandžić puca sa 18 metara, ipak previsoko.

64' Talys je na udarcu, slabo je to učinio.

64' Gulič je pucao glavom, nije bio precizan.

61' Marin fino prolazi po lijevom krilu, vraća loptu Talysu u sredinu, no Bičić je sada spriječio novi pogodak.

58' Bužinel je pokušao iznenaditi Santinija, ali nije to bio problem za čuvara mreže osječkog sastava.

57' Osijek ne da "disati" Slovencima! Iz kuta je ubacio Lopa, skočio je Lončar, vrlo snažno čelom loptu uputio prema vratima, a ona je završila na gredi.

56' evo i petog pogotka. Bagadur se iskazao vrlo dobrom asistencijom, Dugandžić je izmaknuo suparničkim braničima, izbio sam ispred Bičića i rutinski pogodio mrežu.

56' 5:0 - DUGANDŽIĆ

54' Lopa je izveo korner, gostujući vratar kratko odbija loptu koju Radeljić sjajnim "škaricama" s desetak metara smješta u lijevi gornji kut.

54' 4:0 - RADELJIĆ

54' odlična šansa za Osječane. Lončar je odlično uposlio Ćavara čiji je udarac Bičić dobro obranio.

51' Lopa je sjajno izveo "slobodnjak", lopta se od grede odbila malo ispred gol-linije, došla je do Dugandžića koji je pokušao glavom, a u želji da otkloni opasnost Curk je nespretno, također glavom, smjestio loptu u svoju mrežu.

51' 3:0 - CURK (ag)

46' Za Goricu sada igraju: Bičić, Curk, Džuzdanović, Gulić, Matić, Stratoski, M. Kavčić, Jermol, Humar, Cvijanović, Bužinel.

46' počeo je drugi dio susreta. Osijek utakmicu nastavlja u sastavu: Santini, Radeljić, Bagadur, Šutalo, Marin, Lončar, Ćavar, Kleinheisler, Lopa, Talys i Dugandžić.

45' kraj prvog poluvremena u kojem Zekićevi izabranici imaju zasluženo vodstvo od 2:0.

36' Osijek je neupitno kvalitetnija momčad, što ne potvrđuje samo rezultat nego i opći dojam nakon nešto više od pola sata igre.

30' Smajlagić puca iz daljine, nema promjene rezultata.

28' Grgić je u prodoru s desnog krila, no nije precizno ubacio loptu u sredinu gdje su bili Marić, Henty i Janža...

26' Bočkaj prebacuje "živi zid" iz slobodnog udarca s više od 20 metara, no lopta odlazi iznad grede.

19' Osuji je dobro pucao s lijeve strane, međutim, Malenica je siguran.

15' Smajlagić je dobro puca, lopta je prohujala pokraj lijeve vratnice.

Odličnih petnaestak minuta našeg prvoligaša! Akcije se nižu jedna za drugom i već imamo vodstvo od dva gola razlike. Pohvala Pilju za sjajnu asistenciju, Bočkaju za izboreni kazneni udarac, a Marić je taj koji će izvoditi "penale" umjesto Hajradinovića.

14' 2:0 - MARIĆ (11m)

13' jedanaesterac za Osijek! Pilj je sjajno okomitom loptom proigrao Bočkaja koji je sam ispred Likara. Protivnički vratar ga ruši i to je klasičan jedanaesterac.

11' sada je Grgić lijepo pucao iz voleja, zamalo je promašio okvir vratiju.

9' Henty je imao dobru situaciju za udarac, ipak je blokiran i ostaje 1:0.

7' Bijelo-plavi su brzo došli u vodstvo. Pilj je izveo korner s lijeve strane, netko od Goričana je glavom pokušao otkloniti opasnost, no loptu je prebacio na drugu vratnicu gdje se našao spretni Marić i iz blizine nogom pogodio mrežu.

7' 1:0 - MARIĆ

5' puca Filipović s 25 metara, Malenica je prvi puta intervenirao.

2' odmah velika prigoda za Osijek. Ubacio je Janža s lijevog krila, Bočkaj je pokušao pucati svojom slabijom, desnom nogom, lopta na kraju dolazi do Marića koji je na 8-9 metara od vratiju, ali je njegov udarac iz okreta Likar uspio obraniti.

1' susret je počeo, a Zekić je na teren od prve minute poslao trenutno najpremniju i najbolju jedanaestoricu.

Utakmicu će voditi hrvatski prvoligaški sudac Marin Vidulin iz Kanfanara.

Za Goricu će nastupiti: Likar, Celcer, Oršolić, Lipušček, Hodžić, Tomiček, A Kotnik, Kolenc, Smajlagić, Filipović i Osuji.

Osijek će u prvom poluvremenu igrati u sastavu: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Bočkaj, Pilj, Boban, Henty i Marić.

Pozdrav iz Rovinja! Očekujemo početak prijateljskog ogleda između Osijeka i ND Gorice.