Tekstualni prijenos derbi utakmice protiv Hajduka. Utakmica počinje u 15 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

OSIJEK - HAJDUK 0:1

90' + 5 utakmica je završena, Hajduk je prvi puta ove sezone pobijedio Bijelo-plave.

90' + 4 Jairo je u šansi, Malenica je spriječio pogodak.

89' dva žuta kartona u osječkim redovima: Grgiću i Pušiću.

85' izlazi Boban, ulazi Dugandžić.

84' požutio je gostujući vratar Posavec.

82' Boban je u novoj prigodi, ali ovo nije definitivno njegov dan...

81' Lopa je ušao, Janža više nije na terenu.

76' druga zamjena kod gostiju: Jurić umjesto Kalika.

72' Tomelin je na skoku, pucao je glavom, opet Posavec dobro intervenira i izbacuje loptu ispod grede u korner.

71' Mikulić odlazi na klupu, ušao je Lopez.

70 ' Špoljarić je dobro pucao u prvom kontaktu s loptom, Posavec je efektno obranio.

64' igru je napustio Hentyi, na terenu je Špoljarić.

58' Mikulić je opet nakon prekida pucao glavom, a Henty odbio loptu u korner metar ispred Malenice.

57' izmjena u gostujućim redovima. Izašao je Gyurcso, a ušao Tahiraj.

56' Jairo prijeti na drugoj strani, nije to uspješno završilo za Splićane.

55' Marić pokušava iznenaditi Posavca, nije to bio težak posao za gostujućeg vratara.

49' Poveo je Hajduk nakon ubačaja iz kuta. Jairo je prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je na svega metar od gol-linije bio Caktaš i ubacio loptu u mrežu.

49' 0:1 - CAKTAŠ

49' sada je odličnu šansu imao Tudor nakon proigravanja Kalika. Dobro je pucao, međutim, Malenica je odlično intervenirao.

48' opet je Boban u prigodi, nakon ubačaja Marića s lijeve strane. Bobanov pokušaj sa desetak metara je bio neprecizan.

47' Boban je u dobroj situaciji, ali se odlučuje na dodavanje umjesto na udarac...

46' počinje drugo poluvrijeme bez ijedne izmjene. Susret prati 2.680 gledatelja.

45' + 2 skočio je Tomelin, loptu glavom šalje daleko od vratiju.

45' prigoda za Janžu nakon ubacivanja Bobana. Slabo je pucao...

39' Grgić je uputio snažan udarac s više od 20 metara, ipak je za pola metra promašio.

34' veliku je priliku sada imao Hajduk. Kalik je bio u kaznenom prostoru, neometan na udarcu, ali je loptu poslao pokraj desne vratnice.

27' Caktaš je pucao, nije pogodio okvir gola. Veznjak Hajduka je pritom tražio korner, a zbog upornog prigovaranja sucu, Bebek mu je pokazao žuti karton.

24' Jairo je pred osječkim vratima, pucao je u padu, lopta se diže iznad grede.

21' Marić traži Bobana, na lopti je Bradarić koji griješi, pa Boban opet dolazi u pravu prigodu. Pucao je lijevom nogom po sredini vratiju, a Posavec je i to obranio.

18' pokušava Tudor sa 18 metara, Malenica je siguran.

14' opasno su Splićani prijetili preko lijeve strane preko Cakataša, ali su prvo Škorić, a potom i Tomelin otklonili opasnost.

11' sada je zaprijetio i Hajduk preko Nejašmića koji je dobro pucao sa 17 metara, no lopta je prohujala pokraj lijeve vratnice.

9' velika prigoda za Osijek! Opet je Pilj sjajno asistirao Bobanu koji s lijeve strane ulazi u šesnaesterac, ali ne puca baš najbolje, pa je Posavec obranio njegov udarac.

8' vrlo snažan udarac Bočkaja zamalo ne pogađa okvir vratiju.

6' prva prigoda za domaćina. Pilj je proigrao Bobana, ovaj zdesna ubacuje loptu u kazneni  prostor za Hentyja koji puca, no lopta je pogodila Tudora i završila u korneru.

1' derbi je počeo, sretno Bijelo-plavi!

Sudit će I. Bebek (Rijeka), a pomoćnici su: B. Zobenica (Velika Gorica) i V. Đurak (Sisak). Dodatni su pomoćnici: M. Matoc (Zaprešić) i M. Vidulin (Kanfanar).

Hajduk će igrati u sastavu: Posavec, Ismajli, Mikulić, Nejašmić, Bradarić, Barry, Kalik, Caktaš, Tudor, Gyurcso i Jairo. Na klupi su: Duka, Lopez, Deilć, Jurić, Fomitschow, Tahiraj i Teklić.

Zoran Zekić se odlučio za jedanaestoricu koju je ovih dana najavljivao i u medijima. Igrati će: Malenica, Škorić, Tomelin, Grgić, Janža, Pušić, Pilj, Bočkaj, Boban, Henty i Marić. Pričuve su: Santini, Lončar, Lopa, Dugandžić, Špoljarić, Šutalo i Ćavar.

Sigurno je da će loše vrijeme utjecati na broj gledatelja i šteta je što je kiša pokvarila ugođaj na derbiju prvog kola nastavka sezone.

Pozdrav iz kišnog Osijeka, s našeg Gradskog vrta!