Igralo se u 12. kolovoza prošle godine, a Bijelo-plavi su ostvarili uvjerljivu pobjedu od 3:0.

Osijek i Istra 1961 igrali su prvi puta međusobno ove sezone 12. kolovoza prošle godine. Tada je rezultat bio uvjerljivih 3:0 za Osječane koji su tom prigodom ostvarili treću pobjedu za redom na startu (n)ove sezone, nakon što su prethodno svladali Hajduk (4:1) i Rudeš (3:2). U prvom poluvremenu nije bilo golova bez obzira na stalnu inicijativu domaćina, no u nastavku susreta Bijelo-plavima se otvorilo, pa su Henty u 49., Hajradinović u 73. s 11 metara i Lončar u 80. minuti zatresli gostujuću mrežu.

Puljani značajno promijenili momčad

Osijek je tada igrao u sastavu: Malenica, Škorić, Gutieri, Grgić, Lončar, Mudražija, Kamenar (Mioč), Bočkaj (Janža), Hajradinović, Henty i Marić (Boban). Puljani su tada bili u stvaranju momčadi u kojoj se tijekom sezone promijenio jako veliki broj igrača, a u međuvremenu su doveli još dosta novih stranaca, pa će iduće nedjelje u Gradskom vrtu istrčati u sasvim drukčijem sastavu u odnosu na ljeto prošle godine. Također i s novim trenerom, budući da je za kormilom Istre 1961 sada Krunoslav Rendulić, bivši igrač našeg prvoligaša.