NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Zekić nije bio zadovoljan

Prisjećanje na naš posljednji derbi u Maksimiru

Zekić nije bio zadovoljan

21.02.2019.

Osječani su poraženi od Dinama s 2:1 nakon što su prethodno imali tri uzastopne pobjede na svom terenu.

Prvi puta ove sezone Dinamo i Osijek igrali su 17. kolovoza prošle godine u Maksimiru. Osječani su u metropolu doputovali s tri uzastopne pobjede na startu sezone u HNL-u (Hajduk, Rudeš i Istra) koje su ostvarili na domaćem terenu, no ipak nisu uspjeli ostati neporaženi na svom prvom gostovanju kod aktualnog prvaka i lidera na prvenstvenoj ljestvici. Modri su slavili s 2:1 golovima Catherinea u 22. i Oršića u 86. minuti, dok je Osijek smanjio rezultat u sudačkoj nadoknadi vremena kada je Petković poslao loptu u vlastitu mrežu. 

Pogodak u sudačkoj nadoknadi

Zoran Zekić nakon derbija nije bio zadovoljan igrom svoje momčadi, čestitajući protivniku na zasluženo osvojenim bodovima. Prvi je pogodak pao nakon dekoncentracije Bijelo-plavih u prekidu, kada je francuski stoper u redovima domaćina glavom loptu poslao uz samu vratnicu, što je bilo neobranjivo za Malenicu. Dinamo je povećao vodstvo u završnici susreta nakon što je Oršić preciznim udarcem matirao osječkog vratara. Gosti su potom uspjeli smanjiti rezultat. Lopa je iz „slobodnjaka“ ubacio loptu pred Livakovićeva vrata, a Petković je nes(p)retno postigao autogol.

Bebek nije imao tešku zadaću

Za Osijek su u toj utakmici igrali: Malenica, Škorić, Gutieri, Šorša (Grgić), Lončar, Mioč (Lopa), Mudražija, Hajradinović, Boban (Bočkaj), Henty i Marić. Nenad Bjelica se odlučio za sastav u kojem su bili: Livaković, Moharrami, Catherine, Dilaver, Leovac, Šunjić, Ademi, Kadzior, Olmo (Gojak), Hajrović (Oršić) i Gavranović (Petković). Sudio je Bebek iz Rijeke koji pritom nije imao osobito težak posao jer je dvoboj protekao u fer i korektnom nadmetanju.

Foto: Luka Stanzl/PIXSELL

HT Prva liga

1.Dinamo35+5289
2.Rijeka35+3466
3.Hajduk35+2262
4.Osijek35+2359
5.Gorica35+1056
6.Lokomotiva35+949
7.Slaven Belupo34-1333
8.Inter-Zaprešić35-4231
9.Istra 196135-4422
10.Rudeš34-5114

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 36. kolo

Osijek - Inter-Zaprešić

Stadion Gradski vrt, 26.05.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo

Gorica - Osijek 1:0

Gradski stadion, 19.05.2019. 19:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti