NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Marić je „kralj“ šesnaesterca

Statistika našeg najboljeg napadača

Marić je „kralj“ šesnaesterca

14.03.2019.

Zanimljiv je način na koji prvi strijelac HT Prve HNL postiže golove za momčad našeg prvoligaša.

Naš napadač Mirko Marić vodeći je strijelac HT Prve hrvatske nogometne lige s 12 postignutih golova. Zanimljivo je pritom analizirati kako je centarfor Bijelo-plavih pogađao suparničke mreže. Lijevom nogom je zabio šest pogodaka, a da je podjednako učinkovit i desnom, svjedoči činjenica da je njome bio miran i precizan pet puta. Jednom je Mirko poentirao i udarcem glavom, pa se zaista može reći kako je snalažljiv napadač, posebice u kaznenom prostoru.

Zabija s obje noge i glavom

Naime, Marić je sve svoje golove postigao unutar šesnaesterca! Iako cijelo vrijeme vrlo aktivno sudjeluje u igri i učestalo traži suradnju sa suigračima na sredini terena, nije mu problem u završnici akcija biti tamo gdje pravi „topnik“ najčešće i mora biti. Također je znakovito da je čak sedam puta mrežu pogađao unutar suparničkog peterca, dok je četiri puta zabijao s udaljenosti između 5 i 16 metara. Jednom je bio u ulozi izvođača kaznenog udarca kojega je mirno pretvorio u pogodak.

Strijelac u svim natjecanjima

Još je dva puta Marić bio strijelac ove sezone. Ne treba zaboraviti kako je glavom svladao vratara Petrocuba u prvom susretu 1. pretkola Europske lige, odigranom u Moldaviji. Nije ostao bez gola ni u natjecanju za Kup Hrvatske, budući da je u osmini finala iz jedanaesterca zabio trećeligašu Krku. Ono što je važno istaknuti su i Mirkove asistencije za golove. Imao ih je četiri u ovoj sezoni HNL-a, a još je u više navrata omogućio suigračima sjajne prigode koje su, nažalost, ostale neiskorištene…

Foto: Matija Habljak/PIXSELL

HT Prva liga

1.Hajduk9+1219
2.Dinamo8+816
3.Rijeka8+515
4.Lokomotiva9+314
5.Osijek9+213
6.Gorica9-112
7.Slaven Belupo9-1010
8.Istra 19619-68
9.Varaždin9-77
10.Inter-Zaprešić9-66

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo - Osijek

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 28.09.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Lokomotiva - Osijek 2:1

Nogometni stadion Zagreb, 20.09.2019. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti