NK Osijek NK Osijek NK Osijek Prikaži izbornik
Kako bismo Vam omogućili bolje korisničko iskustvo, ova stranica pohranjuje vaše kolačiće (cookies).
Više informacija možete pronaći OVDJE.Prihvaćam
Bod iz rujna prošle godine

Posljednje gostovanje na Rujevici

Bod iz rujna prošle godine

14.03.2019.

Riječani su tada prvi došli u vodstvo pred svojom publikom, a Osijek je nedugo zatim stigao do izjednačenja.

Drugi puta ove sezone Osječani idu na Rujevicu. U onom prvom nastupu, 16. rujna prošle godine, Rijeka i Osijek su podijelili bodove, a rezultat je bio 1:1. Utakmica je bila zanimljiva i od početka do kraja sasvim rezultatski neizvjesna. Gosti su odigrali vrlo angažirano i hrabro, s jasno izraženim ciljem da se kući vrate što zadovoljniji. Bilo je prilika na obje strane, a u izvješću smo tada zaključili da je remi bio najrealniji ishod.

Po jedan gol na svakoj strani

Prva je u vodstvo došla Rijeka nakon pogreške u osječkoj zadnjoj liniji. Heber je u 57. minuti vješto iskoristio ubačaj Pavelića s desne strane i matirao Malenicu. No, već sedam minuta kasnije Bijelo-plavi su došli do izjednačenja. Bočkaj je postigao lijep pogodak iz slobodnog udarca, pa je i Sluga morao posegnuti za loptom u mrežu. Osijek je igrao u sastavu: Malenica, Grgić, Škorić, Gutieri, Janža, Pušić, Mudražija (Šorša), Bočkaj (Ćavar), Hajradinović, Henty (Kamenar) i Marić. Riječanima je tada trener bio Matjaž Kek, a nastupili su: Sluga, Pavelić, Escoval, Punčec, Mamić, Grahovac (Čanađija), Capan, Pavičić, Gorgon, Puljić i Heber (Kvržić). Sudio je Fran Jović, a na tribinama je bilo 5.127 gledatelja.

HT Prva liga

1.Hajduk9+1219
2.Dinamo8+816
3.Rijeka8+515
4.Lokomotiva9+314
5.Osijek9+213
6.Gorica9-112
7.Slaven Belupo9-1010
8.Istra 19619-68
9.Varaždin9-77
10.Inter-Zaprešić9-66

Sljedeća utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo

Slaven Belupo - Osijek

Gradski stadion 'Ivan Kušek Apaš', 28.09.2019. 19:00

Prethodna utakmica

Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo

Lokomotiva - Osijek 2:1

Nogometni stadion Zagreb, 20.09.2019. 18:00

NK Osijek @ Instagram

Ostale vijesti