Tekstualni prijenos utakmice protiv Rijeke. Utakmica počinje u 17:30 sati, a aktualnosti s utakmice vam donosi MMM.

RIJEKA - OSIJEK 3:1

90' + 4 žuti karton za Kleinheislera. Utakmica je završila pobjedom Rijeke koja je sada povećala bodovnu prednost u odnosu na Osijek i ostale konkurente u borbi za drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Pozdrav s Rujevice!

90' +3 glavom je pokušao Boban, nema promjene rezultata.

90' + 1 Ejupi je u prigodi, lopta je odbijena u korner.

89' izlazi H. Smolčić, a ulazi Capan. Odmah slijedi još jedna izmjena. Igru napušta Murić, ušao je M. Ristovski.

88' veliku je priliku za Osijek propustio Marić koji je bio na svega pet metara od vratiju Sluge. Na kraju je to bio samo korner za goste.

86' Rijeka ipak postiže i treći gol. Ispucanu loptu na osječku polovicu prihvatio je Puljić koji bježi Gutiju, a opasnost ne uspjeva otkloniti ni Škorić kojega je lopta "zakačila" prevarila Malenicu i završila u mreži.

86' 3:1 - PULJIĆ

83' Ejupi je nakon godinu i pol dana postigao pogodak, znamo da ga više od deset mjeseci nije bilo u momčadi...

82' Gosti uspjevaju smanjiti rezultat. Ubacio je Lopa iz kuta, najbolje je reagirao Ejupi i sa desetak metara neobranjivo pogodio desni donji kut nemoćnog Sluge!

82' 2:1 - EJUPI

76' izlazi Acosty, ušao je Bušnja.

75' posljednja zamjena kod Osijeka. Ulazi Ejupi umjesto Abazaja.

73' Acosty je u opasnoj kontri, međutim, spotaknuo se kada je mogao izravno pucati ka vratima...

71' na tribinama je 4.347 gledatelja.

69' dobar udarac Bobana s više od 20 metara, Sluga izbacuje loptu u korner.

68' Acosty je "potegnuo" iz veće udaljenosti, nema opasnosti za Malenicu.

66' "požutjeli" su Acosty i Pušić.

59' žuti karton dobio je Škorić.

50' Guti je pokušao glavom nakon ubačaja Lope iz kornera, nije lopta išla u okvir vratiju.

46' počeo je drugi dio susreta uz dvije izmjene kod Osječana. U svlačionici su ostali Pilj i Kamenar, a u igri su sada Boban i Lopa.

45' kraj prvog poluvremena u kojem Rijeka ima vodstvo od 2:0, a Osijek će puno toga morati poboljšati u svojoj igri da bi u nastavku uspio nešto konkretnije učiniti.

39' Marić puca iz okreta nakon ubačaja Janže, njegov udarac lijevom nogom s desetak metara obranio je Sluga.

35' Puljić je dobro namučio Malenicu. Pucao je s dvadesetak metara, osječki vratar je loptu "izvadio" iz donjeg lijevog kuta.

32' javnu opomenu dobio je Gutieri.

30' Povećali su Riječani prednost i to iz prekida. Murić je ubacio visoku loptu s lijeve strane, a defanzivni skok je očito veliki problem osječke momčadi, što je iskoristio Lepinjica i glavom poslao loptu u desni kut za 2:0.

30' 2:0 - LEPINJICA

28' "požutio" je Lepinjica.

27' još jednom je pokušao Halilović, ovaj puta nije bio precizan iz dosta obećavajuće situacije.

21' velika prigoda za Osijek Abazaj je bio u solo prodoru, ušao je u kazneni prostor i onda pucao lijevom nogom s 12-13 metara, no Župarić je hrabro "ušao" u šut našem nogometašu i gotovo sigurno spasio Slugu! Lopta je otišla iznad grede u korner.

19' Puljić se odlučio na udarac iz daljine, Malenica nije morao intervenirati.

19' Marić je pucao glavom nakon kornera, Sluga je mirno prihvatio loptu.

16' domaćin je agresivniji u ovih petnaestak minuta, a postigao je i zaista liijep pogodak.

10' Rijeka je došla u vodstvo. Osječani su izgubli loptu na svojoj polovici do nje je došao Halilović i onda 18-19 metara sjajno pogodio lijevi donji kut za 1:0.

10' 1:0 - HALILOVIĆ

9' gotovo na isti način je iz "slobodnjaka" na drugoj strani zaprijetio Gorgon, Malenica je odbio loptu u korner. Nakon udarca iz kuta pokušao je Kvržić, nije bio precizan.

8' Grgić je odmah dobio žuti karton nakon što je zaustavio Acostyja u kontri, na nekih 17 metara od vratiju Osijeka.

7' Kleinheisler je odlično pucao sa 17 metara, Sluga je ipak uspio zaustaviti loptu koja je išla pod gredu.

5' skupina od tridesetak pripadnika "Kohorte" od početka susreta dosta glasno bodri Bijelo-plave.

2' Pilj se okušao iz slobodnog udarca s 25 metara, prebacio je gredu za nekoliko metara.

1' počinje derbi na Rujevici, sretno našim nogometašima!

Sudit će I. Pajač (Zelina) s pomoćnicima I. Modrićem (Zagreb) i I. Krmarom (Zagreb). Tu su i dva dodatna pomoćnika: M. Zebec (Varaždin) i I. Križarić (Čakovec).

Kod Riječana je puno izostanaka, uslijed kartona i ozljeda, a početna jedanaestorica izgleda im ovako: Sluga, Kvržić, Župarić, Velkovski, H. Smolčić, Halilović, Lepinjica, Murić, Gorgon, Acosty i Puljić. Na klupi su: Prskalo, Braut, Bušnja, I. Smolčić, Capan, M. Ristovski i Pintarić.

Bijelo-plavi će igrati u sastavu: Malenica, Grgić, Škorić, Gutieri, Janža, Pušić, Kleinheisler, Abazaj, Kamenar, Pilj i Marić. Pričuve su: Ivušić, Boban, Ejupi, Lopa, Špoljarić, Šutalo i Ćavar.

Pozdrav s Rujevice gdje nas očekuje derbi između riječkog i osječkog prvoligaša koje dijeli samo dva boda na prvenstvenoj ljestvici. Rijeka je druga, a Osijek jedno mjesto ispod svoga današnjeg domaćina.