Momčad trenera Tomislava Steinbrucknera opravdala je ulogu favorita protiv „Pjesnika“ na njihovom terenu.

Od tri osječke momčadi koje igraju u Prvoj HNL za mladež, najzadovoljniji su proteklog vikenda bili učenici Tomislava Steinbrucknera. Juniori Bijelo-plavih igrali su u gostima kod „fenjeraša“ Zagreba, a rezultat je bio 1:2. Osječani su došli u vodstvo golom Benića već iz prvog ozbiljnijeg napada, domaćin je do odlaska na odmor uspio izjednačiti, a pobjedu gostima osigurao je Durdov pogotkom u 65. minuti. Osijek je peti na ljestvici s 26 bodova dok je u vodstvu splitski Hajduk.

Kadeti izdržali s igračem manje

Kadeti su igrali s Lokomotivom na Kajzerici, a na kraju je bilo početnih 0:0. Dobar je to rezultat za Bijelo-plave jer su od 53. minute bili s igračem manje na terenu. Radotićevi izabranici su šesti s 27 osvojenih bodova, a lider je zagrebački Dinamo. Pioniri su također za protivnika imali vršnjake iz redova „Lokosa“ koji su u ovoj konkurenciji uvjerljivo vodeći s čak 55 bodova. Lokomotiva je pobijedila 5:0 i potvrdila svoju snagu dok će Osječani u sljedećim susretima nastojati popraviti dojam. I u ovom ligaškom natjecanju Osijek je trenutno na 6. poziciji.